Trefl odczarował Ergo Arenę!

Trefl Sopot fatalnie wykonywał rzuty wolne, lecz dzięki celnej trójce Sime Spralji w ostatnich sekundach gry pokonał Stelmet Zielona Góra 82:78 w środowym hicie TBL!

Jacek Konsek

Trefl Sopot przegrał trzy ostatnie mecze w Ergo Arenie i do środowego spotkania przestępował z nożem na gardle. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego mogli jednak przegrać ten pojedynek, ponieważ fatalnie wykonywali rzuty wolne (17/30). Na szczęście bardzo dobrze rzucali z dalekiego dystansu (11/22), a najważniejszą trójkę w końcówce czwartej kwarty trafił Sime Spralja, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 80:78.

Dzieło dokończył Frank Turner, który trafił dwa rzuty wolne, co wcześniej w wykonaniu sopocian było rzadkością.

W połowie czwartej kwarty za odepchnięcie Marcina Stefańskiego z meczu wykluczony został Quinton Hosley, który przed zejściem do szatni ze złości rzucił butelkę z wodą na parkiet. Amerykanin zostanie ukarany finansowo za takie zachowanie.

Początek meczu należał do Trefla, który rozpoczął od serii celnych trójek i jeszcze w premierowej kwarcie prowadził różnicą nawet 10 oczek. Stelmet długo wchodził w mecz, lecz w drugiej kwarcie pokazał pełnię swoich możliwości. Sygnał do ataku dał Hosley, który w tym fragmencie zdobył 10 punktów, a ekipa z Winnego Grodu odrobiła całe straty.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana i żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na znaczną odległość. Z minuty na minutę rozkręcał się Łukasz Koszarek, który idealnie kierował grą gości. Reprezentacyjny rozgrywający rozdał aż 11 asyst.

Na początku czwartej kwarty "Koszar" trafił trójkę i Stelmet prowadził 64:57. Przewaga przyjezdnych wydawała się coraz większa, jednak Trefl nie miał zamiaru oddawać pola.

Punktem kulminacyjnym było wyrzucenie z gry Hosley'a, po którym dwie szybkie trójki Turnera i Spralji pozwoliły miejscowym wrócić do gry. W końcówce to gospodarze zachowali więcej zimnej krwi i przerwali ostatecznie fatalną passę w meczach w Ergo Arenie.

Trefl Sopot - Stelmet Zielona Góra 82:78 (22:14, 17:27, 18:18, 25:19)

Trefl: Filip Dylewicz 19, Frank Turner 18, Sime Spralja 17, Adam Waczyński 9, Ronald Davis 7, Marcin Stefański 7, Lorinza Harrington 5, Michał Michalak 0, Kurt Looby 0, Piotr Dąbrowski 0.

Stelmet: Walter Hodge 17, Dejan Borovnjak 15, Quinton Hosley 14, Łukasz Koszarek 11 (11 as), Oliver Stevic 9, Marcin Sroka 7, Łukasz Seweryn 3, Kamil Chanas 2, Zbigniew Białek 0.