PGE Turów najlepszy przed play off

PGE Turów zapewnił sobie 1. miejsce w Tauron Basket Lidze przed startem fazy play off. Zgorzelczanie w niedzielę pokonali w Słupsku Energę Czarnych 76:66, a świetny mecz rozegrał Ivan Opacak.

Jacek Konsek

Podopieczni Miodraga Rajkovicia wygrali czwarty mecz z rzędu i siedem z ostatnich ośmiu spotkań. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu zapewnili sobie pozycję lidera przed startem play off.

W Słupsku świetnie czuł się Ivan Opacak, który w 25 minut zdobył 26 punktów, trafiając pięć trójek. Doświadczony Chorwat kapitalnie spisywał się w końcówce czwartej kwarty, kiedy trzykrotnie celnie przymierzył zza linii 6,75m. Kropkę nad "i" czterema rzutami wolnymi postawił Russell Robinson.

Goście prowadzili przez większą część spotkania i tylko w trzeciej kwarcie na chwilę oddali pole gospodarzom. Czarni po serii 11:0 prowadzili nawet 52:48, lecz w ostatniej kwarcie zdobyli ledwo 12 punktów i po raz czwarty w tym sezonie musieli uznać wyższość przygranicznej drużyny.

Oprócz Opacaka i Robinsona (13 pkt) bardzo dobrze spisał się Damian Kulig, który skompletował double-double w postaci 12 punktów i 10 zbiórek.

Zgorzelczanie mieli aż 18 asyst, przy ośmiu Czarnych. lider TBL trafił również 10 trójek, podczas gdy miejscowi pięć.

Tylko dwóch zawodników Czarnych zanotowało podwójną zdobycz - Michał Nowakowski (11 pkt) oraz Bryan Davis (10 pkt).

W szeregach słupszczan zawiódł przede wszystkim Yemi Gadri-Nicholson, który miał tylko cztery punkty (2/7 z gry) i pięć zbiórek. Na bakier ze skutecznością byli także Marcin Dutkiewicz (1/4) oraz Todd Abernethy (1/5).

Gościom z kolei w wygranej nie przeszkodził słabszy dzień Aarona Cela (1/6) i Davida Jacksona (1/3).

Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 66:76 (14:13, 15:23, 25:19, 12:21)

Czarni: Michał Nowakowski 11, Bryan Davis 10, Oded Brandwein 9, Roderick Trice 8, Valdas Dabkus 7, Marcin Dutkiewicz 4, Mateusz Kostrzewski 4, Robert Tomaszek 4, Yemi Gadri-Nicholson 4, Todd Abernethy 3, Levi Knutson 2.

PGE Turów: Ivan Opacak 26, Russell Robinson 13, Damian Kulig 12, Michał Chyliński 7, Djordje Micic 7, Ivan Zigeranovic 4, Aaron Cel 3, Piotr Stelmach 2, David Jackson 2.