KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

MP U-14: Znamy 16 półfinalistów

W niedzielę w ośmiu miastach Polski młodzi koszykarze rozegrali trzecią, ostatnią serię gier w turniejach ćwierćfinałowych mistrzostw Polski U-14.
Stanisław Grabowski
Stanisław Grabowski

W grupie II Żak Koszalin wysoko pokonał najsłabszy w rywalizacji MUKS Piaseczno 72:41, a 22 punkty dla zwycięzców zdobył Eryk Naczlenis dodając do tego 8 asyst, 5 zbiorek i tyle samo przechwytów (eval 23). Double-double zaliczyli dwaj jego koledzy: Michał Pabiszczak i Jakub Wiechowski (odpowiednio 12 i 13 oczek, 10 i 11 desek).

W grupie IV PKK 99 Pabianice rozbiły UKS Piątkę Lublin 93:29. W drugim meczu gospodarze turnieju zawodnicy Wisły Kraków wysoko pokonali SKM Zastal Zielona Góra 79:56. 32 oczka dla miejscowych rzucił Krystian Nowakowski dodając do tego 9 zbiórek, 5 przechwytów i 4 asysty. 28 punktów dołożył Michał Chrabota.

W grupie V trzecie bardzo wysokie zwycięstwo odnieśli gracze UKS Chromik Żary tym razem będąc lepszymi od Korony Kraków 107:43. Trzech zawodników gospodarzy zapisało na swoim koncie double-double: Maciej Leszczyński (22 punkty, 13 zbiórek, 4 asysty), Michał Kępiński (23 oczka, 10 desek, 7 asyst) oraz Bartosz Sitko (11 punktów i zbiórek).

W grupie VI Cracovia 1906 Kraków wygrała z MKS-em Wodzisław Śląski 77:41 i po raz trzeci podwójną zdobycz zanotował Mateusz Wilk (12 punktów, 18 zbiórek).

W grupie VII Adam Niespor w zwycięskim pojedynku MK-u Dąbrowy Górnicza z GTK Netz Gdynia 99:51 popisał się rzadko spotykanym wyczynem. Do 21 punktów dodał aż 20 zbiórek (w tym 6 w ataku).

Wyniki:

Grupa I - BSK Kadet Biała Podlaska

BSK Kadet Biała Podlaska - UKS Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski 83:85 (9:18, 14:24, 29:17, 22:15, 9:11)
KS Bat Sierakowice - WKK Wrocław 51:54 (15:14, 16:19, 11:9, 9:12)

Grupa II -
gospodarz UKS Siódemka Trefl Sopot

UKS Siódemka Trefl Sopot -MKS Zabrze 70:60 (20:19, 14:15, 20:10, 16:16)
MUKS Piaseczno - MKKS Żak Koszalin 41:72 (9:12, 11:28, 12:24, 9:8)

Grupa III
- gospodarz MKS Piotrówka Radom

MKS Piotrówka Radom - ŁKS KM Łódź 84:34 (15:11, 27:4, 19:9, 23:10)
UKS Regis Wieliczka - MKKS Rybnik 54:64 (11:14, 11:24, 13:12, 19:14)

Grupa IV
- gospodarz TS Wisła Kraków

TS Wisła Kraków -SKM Zastal Zielona Góra 79:56 (24:15, 16:13, 18:11, 21:17)
UKS Piątka Lublin - PKK 99 Pabianice 29:93 (5:12, 7:40, 11:23, 6:18)

Grupa V -
gospodarz UKS Chromik Żary

UKS Chromik Żary - KS Korona Kraków 107:43 (25:5, 28:13, 33:11, 21:14)
MKK Pyra Poznań - MKS Polonia Warszawa 73:93 (17:25, 19:26, 21:14, 16:28)

Grupa VI -
gospodarz MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg

MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg - KKS Siarka Jezioro Tarnobrzeg 72:55 (27:6, 15:12, 12:16, 18:21)
MKS Wodzisław Śląski - KS Cracovia 1906 Kraków 41:77 (5:29, 14:19, 11:14, 11:15)

Grupa VII
- gospodarz MKS Dąbrowa Górnicza

MKS Dąbrowa Górnicza - GTK Netz Gdynia 99:51 (33:9, 21:16, 23:15, 22:11)
TKM Włocławek - Niedźwiadki Hensfort Przemyśl 83:45 (10:16, 31:10, 15:9, 27:10)

Grupa VIII - gospodarz MKS Novum Bydgoszcz

MKS Novum Bydgoszcz -MKS Pruszków 69:56 (12:16, 26:18, 15:15, 16:7)
WKS Śląsk Wrocław - STK Czarni Słupsk 57:78 (11:18, 24:8, 20:30, 2:22)

Po dwie najlepszy drużyny z każdej grupy awansowały do turniejów półfinałowych, które odbędą się w dniach 10-12 maj.

Tabele:

Grupa I - BSK Kadet Biała Podlaska

1. WKK Wrocław 3 6
2. BKS Kadet Biała Podlaska 3 4 +8
3. KS BAT Sierakowice 3 4 +4
4. UKS Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski 3 4 -12

Grupa II -
gospodarz UKS Siódemka Trefl Sopot

1. UKS Siódemka Trefl Sopot 3 6
2. MKKS Żak Koszalin 3 5
3. MKS Zabrze 3 4
4. MUKS Piaseczno 3 3

Grupa III
- gospodarz MKS Piotrówka Radom

1. MKS Piotrówka Radom 3 6
2. ŁKS KM Łódź 3 5
3. MMKS Rybnik 3 4
4. UKS Regis Wieliczka 3 3

Grupa IV
- gospodarz TS Wisła Kraków

1. TS Wisła Kraków 3 6
2. PKK 99 Pabianice 3 5
3. SKM Zastal Zielona Góra 3 4
4. UKS Piątka Lublin 3 3

Grupa V -
gospodarz UKS Chromik Żary

1. UKS Chromik Żary 3 6
2. MKS Polonia Warszawa 3 5
3. MKK Pyra Poznań 3 4
4. Korona Kraków 3 3

Grupa VI -
gospodarz MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg

1. KS Cracovia 1906 Kraków 3 6
2. MUKS Kotwica Kołobrzeg 3 5
3. MKS Wodzisław Śląski 3 4
4. Siarka Jezioro Tarnobrzeg 3 3

Grupa VII
- gospodarz MKS Dąbrowa Górnicza

1. MKS Dąbrowa Górnicza 3 6
2. TKM Włocławek 3 5
3. GTK Netz Gdynia 3 4
4. Niedźwiadki Hensfort Przemyśl 3 3

Grupa VIII - gospodarz MKS Novum Bydgoszcz

1. MKS Novum Bydgoszcz 3 6
2. STK Czarni Słupsk 3 4 +20
4. WKS Śląsk Wrocław 3 4 +0
4. MKS Pruszków 3 4 -20

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×