KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

MP U-14: Znamy finalistów

W niedzielę w czterech miastach w kraju młodzicy rozegrali trzecią, ostatnią serię gier w turniejach półfinałowych mistrzostw Polski U-14.
Stanisław Grabowski
Stanisław Grabowski

W grupie IX w meczu decydującym o awansie Piotrówka Radom pokonała PKK 99 Pabianice 64:59, a Dawid Golus wśród miejscowych zanotował double-double (13 punktów, 18 zbiórek). W drugim meczu WKK Wrocław rozbiło Żak Koszalin 100:57. Dla zwycięzców 28 oczek zdobył Szymon Wójcik dodając do tego 11 zbiórek (eval 37).

W grupie X również w spotkaniu o wszystko gospodarz, Wisła Kraków pokonała ŁKS KM Łódź 71:51. Podopieczni Piotra Piecucha awans do finałów zawdzięczają świetnym ostatnim ośmiu minutom, kiedy to wyszli ze stanu 45:48 rzucając 26 punktów, a tracąc tylko 3.

W grupie XII Polonia Warszawa pokonała Cracovię 1906 Kraków 71:66. W ekipie Mateusza Bukały po raz kolejny wyróżnił się, autor double-double Mateusz Wilk (18 oczek, 10 desek).

Wyniki:

Grupa IX - organizator MKS Piotrówka Radom  

MKS Piotrówka Radom - PKK 99 Pabianice 64:59 (15:12, 19:12, 13:20, 17:15)
Żak Koszalin - WKK Wrocław 57:100 (10:32, 21:22, 13:17, 13:29)

Grupa X 
- organizator TS Wisła Kraków

TS Wisła Kraków - ŁKS KM Łódź 71:51 (22:8, 10:15, 13:21, 26:7)
BSK Kadet Biała Podlaska - UKS Siódemka Trefl Sopot 41:66 (10:17, 3:16, 13:16, 15:17)

Grupa XI 
- organizator UKS Chromik Żary

UKS Chromik Żary - MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg 89:68 (30:14, 16:16, 19:16, 24:22)
WKS Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 69:60 (20:15, 17:26, 18:12, 14:7)

Grupa XII 
- organizator MKS Novum Bydgoszcz

MKS NOVUM Bydgoszcz - TKM Włocławek 97:45 (28:14, 16:6, 21:10, 32:15)
MKS Polonia Warszawa -  KS Cracovia 1906 Kraków 71:66 (17:12, 14:25, 26:16, 14:13)

Tabele:

Grupa IX

1. WKK Wrocław 3 6
2. MKS Piotrówka Radom 3 5
3. MKKS Żak Koszalin 3 4
4. PKK 99 Pabianice 3 3

Grupa X

1. UKS SIÓDEMKA Trefl Sopot 3 6
2. TS Wisła Kraków 3 5
3. ŁKS KM Łódź 3 4
4. BSK Kadet Biała Podlaska 3 3

Grupa XI

1. UKS Chromik Żary 3 6
2. WKS Śląsk Wrocław 3 5
3. MKS Dąbrowa Górnicza 3 4
4. MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg 3 3

Grupa XII

1. MKS NOVUM Bydgoszcz 3 6
2. MKS Polonia Warszawa 3 5
3. KS Cracovia 1906 Kraków 3 4
4. TKM Włocławek 3 3

Po dwie najlepsze zespoły awansowały do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 5-9 czerwiec.

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×