Uvalin: Nie zaczęło się dobrze

Stelmet Zielona Góra niezbyt dobrze zaczął drugi mecz finału play-off TBL z PGE Turowem Zgorzelec, ale od drugiej kwarty przejął inicjatywę i nie pozostawił złudzeń rywalom.

Jacek Seklecki

Mihailo Uvalin (trener Stelmetu Zielona Góra): Gratulacje dla mojej drużyny, to było świetne spotkanie. Nie zaczęło się dla nas dobrze, ale zareagowaliśmy na całą sytuację tak, jak powinniśmy. Na parkiecie zdarzyło się dzisiaj kilka rzeczy, ale tak jak powiedziałem swoim zawodnikom, nie chcę do tego wracać.

Mantas Cesnauskis (Stelmet): Pokazaliśmy dzisiaj charakter. Właśnie takiej obrony spodziewaliśmy się od początku sezonu, dlatego cieszę się, że teraz tak gramy. W pierwszej połowie byliśmy bardziej skoncentrowani na sędziach, ale potem pokazaliśmy swoją siłę. Wyjeżdżamy ze Zgorzelca prowadząc 2-0, taki był nasz cel i bardzo się z tego cieszymy.

Miodrag Rajković (trener PGE Turowa Zgorzelec): Po pierwszej porażce mieliśmy zagrać lepiej, ale niestety się nie udało. W finałach każdy ma szansę, ale dzisiejsza nie była przeznaczona dla nas. Graliśmy poniżej naszego normalnego poziomu. Walka toczy się do czterech zwycięstw i każdy mecz ma osobną historię, a wygrywa drużyna lepsza. Wierzę w swoich zawodników i wierzę, że zrobią wszystko, by wygrać w kolejnych meczach.

Aaron Cel (PGE Turów): Stelmet prowadzi 2-0 i to jest porządna przewaga, ale się nie poddajemy. Pojedziemy do Zielonej Góry, by wygrać dwa mecze i wrócić z rywalizacją do Zgorzelca.