Trójstronna wymiana: Bledsoe w Suns!

Aż czterech graczy zmieniło kluby, a w wymianie wzięły udział trzy zespoły! Mowa o Los Angeles Clippers, Milwaukee Bucks oraz Phoenix Suns, którzy zdecydowali się na trójstronną wymianę.

Patryk Pankowiak
Patryk Pankowiak

Koniec rozważań na temat przyszłości Erica Bledsoe. Perspektywiczny rozgrywający kolejny sezon rozpocznie w barwach Phoenix Suns, a do Arizony powędrował z nim również Caron Butler. Nowymi zawodnikami Los Angeles Clippers zostali natomiast J.J. Redick oraz Jared Dudley. Ten pierwszy trafi do Miasta Aniołów na zasadzie sign-and-trade i w przeciągu czterech kolejnych lat zarobi 27 milionów dolarów. Milwaukee Bucks muszą zadowolić się dwoma wyborami w drugiej rundzie draftu.

Ogólnoświatowe media jednogłośnie stwierdziły, że na tej wymianie najlepiej wyszła organizacja z gorącego Phoenix, a sprowadzenie Erica Bledsoe może przesądzić o dalszej przyszłości Gorana Dragića w barwach Suns. 23-letni absolwent uczelni Kentucky z sezonu na sezon zalicza wyraźny progres i ograniczenie jego minut w rotacji Clippers byłoby wręcz bezsensowne. Gra pod wodzą Jeffa Hornacka może okazać się dla byłego zmiennika Chrisa Paula szansą na rozwinięcie skrzydeł i polepszenia indywidualnych osiągnięć.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×