Medalista I ligi postraszył wicemistrza Polski

Po trzech kwartach sparingowego meczu w Zgorzelcu zanosiło się na niespodziankę. PGE Turów w czwartej odsłonie nie dał jednak szans czołowej drużynie I ligi.

Patryk Neumann

We wtorkowym sparingu PGE Turów wygrał z Polfarmexem Kutno przede wszystkim dzięki świetnej czwartej kwarcie. Po dwudziestu minutach udający się na obóz do Brzegu Dolnego goście prowadzili dwoma oczkami, a przez kolejne dziesięć minut jeszcze powiększyli przewagę (69:62). W decydującym fragmencie przewagę fizyczną wykorzystał jednak zespół z TBL i pewnie zwyciężył. Warto dodać, że zgorzeleccy koszykarze popełnili aż 36 przewinień. Trzeba również zaznaczyć, że obie ekipy są na zupełnie innych etapach przygotowań. TBL startuje kilkanaście dni później niż I liga.

PGE Turów Zgorzelec - Polfarmex Kutno 96:79

Najwięcej dla Turowa: Kulig 16, Jaramaz 15, Karolak 15, Taylor 15.

Polfarmex: Jakóbczyk 19, Mazur 18, Glabas 15, Pabian 9, Kulon 7, Sikora 5, Rduch 5, Dłuski 1, Garbacz 0, Poznański 0.