Turniej w Ostrowie: Niepokonany zespół WKK Wrocław

Po dwóch dniach I Memoriału Izabeli Kaczmarek w Ostrowie Wielkopolskim niepokonanym zespołem pozostało WKK Wrocław. Porażki doznali gospodarze turnieju.

Dawid Bilski

Beniaminek I ligi ze stolicy Dolnego Śląska sięgnął po drugi triumf pokonując Spójnię Stargard Szczeciński 75:60. Zespół Pawła Turkiewicza dobrze spisał się do przerwy, tracąc zaledwie 21 "oczka".

Drugie sobotnie spotkanie udanie zaczęło się dla gospodarzy. Po dwa razy celnie zza linii 6,75 m przymierzyli Adam Kaczmarzyk i Tomasz Ochońko i BM Slam Stal prowadziła w połowie pierwszej kwarty z KKS Pro-Basket Kutno 17:8. Trener Jarosław Krysiewicz szybko dokonał "hokejowej" zmiany wprowadzając na parkiet 5 nowych graczy. Wraz z upływającym czasem jego podopieczni radzili sobie coraz lepiej. To rywale "Stalówki" seriami trafiali z dystansu. Prym w tym elemencie gry wiódł Szymon Rduch popisując się 6 celnymi rzutami zza 6,75 m. Jeszcze przed przerwą KKS odrobił straty, odskoczył na 11 punktów i kontrolował mecz do samego końca wygrywając 93:78.

W niedzielę ostatnie pojedynki turnieju. O godzinie 10.00 Spójnia zagra z KKS-em, a o 12.30 BM Slam Stal zmierzy się z WKK. Wstęp wolny na halę przy ulicy Kusocińskiego.

KS Spójnia Stargard Szczeciński - WKK Wrocław 60:75 (11:18, 10:24, 16:21, 23:12)

Spójnia: Suliński 14, Dylik 0, Wróblewski 5, Jurewicz-Johnson 4, Kasprzak 0, Koszuta 8, Soczewski 6, Grudziński 5, Bodych 1, Ejsmont 3, Wojdyr 14,

WKK: Koelner 10, Niesobski 3, Nadolski 5, Grzeliński 14, Szpyrka 6, Bochenkiewicz 7, Ł.Diduszko 4, Trojan 8, Kolowca 8, Leńczuk 10.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - KKS Pro-Basket Kutno 78:93 (28:22, 13:25, 22:27, 15:19)

Stal: Ochońko 14, Olejnik 3, Smorawiński 0, Dymała 18, Hałas 2, Żurawski 10, Kaczmarzyk 22, Andrzejewski 9, Bodziński 0.

KKS: Jakóbczyk 4, Bartosz 12, Garbacz 8, Sikora 5, Dłuski 9, Poznański 0, Mazur 9, Kulon 10, Glabas 4, Rduch 26, Pabian 6.