NBA: Pierwsza porażka Pelicans, Gortat blisko DD, Rose znów skuteczny, powrót Odena

Środowej nocy w rozgrywkach przedsezonowych odbyło się aż 11 meczów. Ciekawszym wydarzeniem podczas obfitego dnia była pierwsza porażka Pelicans, powrót Grega Odena oraz zwycięstwa Suns czy Bulls.

Patryk Pankowiak

Pierwszymi pogromcami New Orleans Pelicans w przedsezonowych rozgrywkach okazali się Miami Heat. Drużyna z Luizjany, która zwyciężyła do tej pory w sześciu spotkaniach z rzędu, tym razem musiała uznać wyższość obecnych mistrzów NBA. Żar do triumfu poprowadził duet LeBron James - Dwyane Wade, a obaj koszykarze wykorzystali dokładnie po 10 z 17 oddanych rzutów z gry, zdobywając odpowiednio 27 i 25 punktów. 31-letni absolwent uczelni Marquette dorzucił jeszcze 7 asyst.

Przy okazji spotkania Pelicans - Heat, warto wspomnieć o powrocie do gry Grega Odena. Trapiony przez kontuzje center spędził na parkiecie 4 minuty, popisując się w tym czasie efektownym wsadem i zbierając dwie piłki.

***

Piąty triumf w przygotowaniach do sezonu regularnego odniosła natomiast ekipa Marcina Gortata. Phoenix Suns, dzięki genialnej czwartej kwarcie (38:14) pokonali na wyjeździe Denver Nuggets, a o double-double otarł się dosłownie 29-letni łodzianin. Center środowej nocy zapisał na swoim koncie 8 "oczek" (3/7 z gry, 2/2 z linii rzutów wolnych) oraz 13 zebranych piłek, w tym 3 na atakowanej tablicy.

Najlepszym graczem w szeregach Jeffa Hornaceka ponownie był Eric Bledsoe, który w 36 minut uzbierał 21 punktów, 7 asyst i 7 zbiórek. Po drugiej stronie niezłe 15 "oczek" zaaplikował rywalom JaVale McGee.

***

Kolejny udany występ po kontuzji zaliczył Derrick Rose. MVP z 2011 roku uzbierał tym razem 26 punktów i 6 asyst, trafiając przy tym wszystkie 10 oddanych rzutów wolnych oraz 4 na 8 prób zza łuku. To właśnie on z Carlosem Boozerem i Luolem Dengiem poprowadził również Chicago Bulls do zwycięstwa z byłymi finalistami najlepszej ligi świata.

O dobry wynik dla swojej drużyny dwoili się i troili Kevin Durant oraz Jeremy Lamb. Obaj zdobyli w sumie 44 punkty, ale nawet to nie wystarczyło na dobrze dysponowane Byki z United Center.

***

Wyniki:

Toronto Raptors - Memphis Grizzlies 108:72 (27:14, 27:13, 32:23, 22:22)

Raptors: DeRozan 21, Gay 15, Daye 14.
Grizzlies:Leuer 11, Davis 11, Bayless 10.

Boston Celtics - Brooklyn Nets 101:97 (19:24, 30:20, 23:27, 29:26)

Celtics: Bradley 16, Bass 16, Faverani 15, Wallace 14.
Nets: Taylor 15, Blatche 14, Teletovic 12.

Philadelphia 76ers - Minnesota Timberwolves 102:125 (26:30, 24:34, 28:32, 24:29)

76ers: Anderson 23, Carter-Williams 15, Turner 11, Young 11.
Timberwolves: Barea 22, Love 19, Martin 13.

Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 82:101 (32:20, 21:21, 19:32, 10:28)

Cavaliers: Irving 19, Thompson 17.
Wizards: Beal 21, Ariza 19, Harrington 17.

Milwaukee Bucks - New York Knicks 105:95 (32:23, 24:22, 21:27, 28:23)

Bucks: Butler 24, Mayo 22, Ridnour 18.
Knicks: Anthony 22, Hardaway Jr. 16, Bargnani 13.

New Orleans Pelicans - Miami Heat 95:108 (34:28, 26:30, 22:19, 13:31)

Pelicans: Gordon 19, Davis 18, Morrow 16.