Artland z pierwszym zwycięstwem - relacja z 3. kolejki BBL

Koszykarze Artlandu Dragons zanotowali swoje pierwsze ligowe zwycięstwo. Po dramatycznym spotkaniu ostatecznie pokonali na własnym parkiecie ekipę LTi Giessen 46ers 69:68. W hicie trzeciej kolejki BBL, w pojedynku pomiędzy Albą Berlin a Telekomem Baskets Bonn ze zwycięstwa mogli cieszyć się aktualni mistrzowie Niemiec. Drużynę "Albatrosów" do triumfu poprowadził duet Ansu Sesay - Julius Jenkins.

W tym artykule dowiesz się o:

Drugie zwycięstwo zanotowali na swoim koncie koszykarze ekipy Deutsche Bank Skyliners Frankfurt. Podopieczni tureckiego szkoleniowca - Murata Didina tym razem na własnym parkiecie pewnie pokonali drużynę Eisbaeren Bremerhaven 65:55. Gospodarze od samego początku przejęli inicjatywę w tym pojedynku. W trzeciej odsłonie pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 6 "oczek". Dzięki świetnej postawie w defensywie po 30 minutach gry zespół z Frankfurtu prowadził różnicą 18 punktów. W ostatniej kwarcie goście zdołali jednak nieco zniwelować straty. Najlepszym strzelcem w zwycięskiej ekipie okazał się Lorenzo Gordon - 16 punktów. Po stronie rywali 13 "oczek" zanotował Marcus Slaughter.

Deutsche Bank Skyliners - Eisbaeren Bremerhaven 65:55 (19:16, 23:13, 11:6, 12:20)

Frankfurt: Gordon 16, Simmons 13, Evtimov 12, Roller 11, Bahiense de Mello 8, Allen 5

Bremerhaven: Slaughter 13, Ivey 12, Gansey 6, Gadri - Nicholson 6, Watson 5, Elegar 4, Michael 3, Wohlers 2

Pierwszej porażki doznali koszykarze Giants Duesseldorf. Na własnym parkiecie nie sprostali oni wymaganiom zespołu Ratiopharmu Ulm. Pierwsze dwie kwarty przebiegały zdecydowanie pod dyktando ekipy przyjezdnej. Obraz gry uległ jednak drastycznej zmianie w trzeciej odsłonie, po której to gospodarze zniwelowali straty do zaledwie 4 "oczek". Prawdziwy horror rozegrał się jednak w ostatniej kwarcie. Po bardzo twardej walce ostatecznie lepsi okazali się przyjezdni wygrywając spotkanie 72:71. Do zwycięstwa swoją drużynę poprowadził duet Jeff Gibbs - Lee Humphrey. Po stronie gospodarzy po 13 punktów zanotowali Brant Bailey oraz Fred Peete.

Giants Duesseldorf - Ratiopharm Ulm 71:72 (21:30, 18:22, 21:12, 11:8)

Duesseldorf: Bailey 13, Peete 13, Carter 11, Winters 8, Kosmalski 8, Campbell 6, Lottich 5, Hendley 4, Geib 3

Ulm: Gibbs 18, Humphrey 17, Finn 9, Travis 6, Gunther 6, Fitzgerald 5, Joyce 5, Betz 3, Schroder 2, Triplett 1

Gracze Artlandu Dragons wreszcie przerwali passę porażek. Podopieczni Thorstena Leibenatha okazali się minimalnie lepsi od drużyny LTi Giessen 46ers. Spotkanie od samego początku było bardzo zacięte. Dopiero w trzeciej kwarcie gospodarze osiągnęli dość wyraźne prowadzenie. Jednak w ostatniej odsłonie szybko je zniweczyli. Po bardzo zaciętej końcówce ostatecznie gospodarze pokonali swojego rywala 69:68. Wśród zwycięzców po 18 "oczek" zanotowali Darren Fenn oraz Lamont McIntosh. W drużynie z Giessen natomiast brylował zdobywca 14 punktów - Gerrit Terdenge.

- Nie ma łatwych spotkań. Najważniejsza jest dla nas obrona i musimy kontrolować także zbiórki - mówił po spotkaniu Jamie Duncan, asystent głównego szkoleniowca Artlandu Dragons.

Artland Dragons Quakenbrueck - LTi Giessen 46ers 69:68 (20:22, 21:19, 18:7, 10:20)

Quakenbrueck: McIntosh 18, Fenn 18, Hess 16, Madrich 5, Whiting 4, Johnson 4, Hall 2, Prewitt 2

Giessen: Terdenge 14, Rouse 12, Schaffartzik 10, Umeh 8, Jeffers 7, Maras 6, Hartenstein 4, Lewis 3, Lischka 2, Freese 2

Hitem 3. kolejki BBL było spotkanie pomiędzy Albą Berlin a Telekomem Baskets Bonn. W pierwszych minutach meczu nieznaczną przewagę osiągnęli gospodarze. Jednak w miarę upływu czasu gra wyrównała się całkowicie. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kwarcie. Obie drużyny w czwartej odsłonie grały bardzo skutecznie, jednak w końcowym rozrachunku lepsi okazali się aktualni mistrzowie Niemiec, którzy wygrali tej pojedynek 91:84. Świetne zawody po stronie gospodarzy po raz kolejny rozegrali Ansu Sesay (20 punktów) oraz Julius Jenkins (18 punktów). Po stronie rywali na słowa uznania zasługują Winsome Frazier oraz Brandon Bowman. Obaj zdobyli dla swojego teamu po 20 "oczek".

- Gratuluję trenerowi Kochowi i jednocześnie jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo trudne spotkanie. W trzeciej kwarcie mój zespół stracił na chwilę kontrolę, ale potem już było już lepiej. Myślę, że zaprezentowaliśmy dzisiaj kibicom koszykówkę na wysokim poziomie - powiedział Luka Pavicević, szkoleniowiec mistrzów Niemiec.

- Gratulacje dla trenera Pavicevicia i jego zespołu zasłużonego zwycięstwa. Moja drużyna nie przyniosła jednak dzisiaj wstydu. Walczyliśmy do końca. Pokazaliśmy charakter. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni - mówił na pomeczowej konferencji Michael Koch, trener ekipy z Bonu.

Alba Berlin - Telekom Baskets Bonn 91:84 (24:17, 20:20, 21:23, 26:24)

Berlin: Sesay 20, Jenkins 18, McElroy 13, Nadjfeji 13, Jacobsen 8, Wright 8, Chubb 7, Hamann 4

Bonn: Bowman 20, Frazier 20, Rowland 14, Johnson 8, Kołodziejski 6, Diagne 5, Yarbrough 5, Strasser 3, King 2, Flomo 1