Niespodzianka we Wrocławiu - pierwsza porażka Energi Czarnych!

Andrej Urlep nie będzie miło wspominał powrotu do Wrocławia. Śląsk Wrocław po emocjonującym meczu pokonał Energę Czarnych Słupsk 67:65.

Bartosz Półrolniczak

Na początku spotkania Energa Czarni w niczym nie przypominali drużyny, która wygrała wszystkie swoje dotychczasowe mecze. Gospodarze potrafili to wykorzystać i prowadzili po 15 minutach już 25:15. Z każdą kolejną akcją podopieczni Andreja Urlepa grali jednak coraz lepiej, co sprawiło, że do przerwy wrocławianie prowadzili tylko 5 oczkami.

Po przerwie żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć od przeciwnika. Na początku decydującej odsłony goście zanotowali run 7-0 i doprowadzili do remisu. Po rzucie Michała Jankowskiego  na niespełna 5 minut przed końcem Czarni wyszli na pierwsze w meczu prowadzenie - 56:55. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej minucie. Bohaterem Śląska został Paweł Kikowski, który celnym rzutem za trzy zapewnił swojej drużynie prowadzenie 66:65. Wynik mógł jeszcze zmienić Keith Wright, ale jego rzut nie znalazł drogi do kosza. Ostatecznie beniaminek TBL pokonał lidera 67:65.

Goście przegrali spotkanie mimo wyraźnie wygranej walki o zbiórki (43:33). Popełnili jednak aż 18 strat i zagrali mnie zespołowo, notując mniej asyst od gospodarzy.

Po stronie Śląska wyróżnił się Danny Gibson, który zdobył 17 punktów, dokładając do tego 5 zbiórek i 6 asyst. W drużynie trenera Urlepa na wyróżnienie zasługuje Keith Wright, zdobywca 13 oczek.

WKS Śląsk Wrocław - Energa Czarni Słupsk  67:65 (16:9, 22:24,14:12,15:20)