Strzelanina w Poznaniu - relacja z meczu AZS Politechnika Poznań - Polski Cukier SIDEn Toruń

Bez emocji w stolicy Wielkopolski. Wicelider tabeli SIDEn Toruń bez problemu pokonał drużynę Politechniki Poznań, w której z powodu kontuzji barku nie wystąpił podstawowy rozgrywający Paweł Hybiak.

Jacek Kowalski

Koszykarze z Torunia, z powodu złych warunków atmosferycznych panujących na drogach w Polsce, nie dojechali na czas i mecz rozpoczął się z ponad pół godzinnym opóźnieniem. Krótsza rozgrzewka nie wpłynęła jednak negatywnie na dyspozycję gości, którzy zaczęli ten mecz z animuszem, pokazując kto będzie rządził na parkiecie w Poznaniu.

Pierwsza kwarta zaczęła się od zdobycia 16 punktów z rzędu przez wicelidera tabeli. Dopiero po 5 minutach na tablicy wyników po stronie Akademików pojawiły się pierwsze punkty. Gospodarze nie potrafili postawić się bardzo dobrze spisującym się gościom, zarówno w obronie jak i w ataku. Torunianie skrzętnie wykorzystali dodatkowy atut w postaci absencji Paweł Hybiak i cały mecz grali wysokim pressingiem, co powodowało straty i niecelne rzuty Politechniki.

Polski Cukier urządził sobie prawdziwy trening strzelecki. Goście trafili w całym meczu 81 proc. rzutów za 2 punkty oraz trafili 11 "trójek" przy 19 oddanych próbach. Najwięcej punktów zdobył Jacek Jarecki, który zanotował 18 "oczek". Oprócz niego, pięciu innych graczy zdobyło powyżej 10 pkt, co obrazuje jak wyrównany zespół prowadzi obecnie trener Grzegorz Sowiński.

Jedyne większe emocje miały miejsce w ostatniej kwarcie, kiedy to SIDEn starał się jako pierwszy zespół w tym sezonie przekroczyć magiczną barierę 100 pkt. Sztuka ta udała się w końcówce, za sprawą celnego rzutu osobistego Radosław Plebanek.

W ekipie z Poznania jedynym jasnym punktem był Adam Metelski, zdobywając dla swojego zespołu 28 pkt i 12 zbiórek. Politechnika zagrała fatalnie w obronie będąc bardzo bierną, dzięki czemu stracili najwięcej punktów w sezonie.

AZS Politechnika Big Plus Poznań - Polski Cukier SIDEn Toruń 65:102 (12:30, 16:28, 19:27, 18:17)

AZS: Metelski 28, Ulchurski 11, Baszak 8, Szydłowski 5, Rutkowski 5, Stankiewicz 3, Rostalski 3, Pawełczyk 2, Wiciak 0

Polski Cukier: Jarecki 18, Śmigielski 17, Perka 14, Barycz 11, Stępień 10, Wojdyła 10, Lisewski 8, Plebanek 7, Żytko 5, Bochno 2, Wilczek 0

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas