NCAA: Udana sobota Polaków

W sobotę w nocy swoje spotkania rozegrał Tomasz Gielo i Przemysław Karnowski. Drużyny naszych zawodników solidarnie wygrały.

Stanisław Grabowski
Gonzaga Bulldogs u siebie pokonała New Mexico State Aggies 80:68, dzięki lepszej drugiej połowie (49:38). Przemysław Karnowski w ciągu 23 minut gry uzbierał 9 punktów (2/9 za 2, 5/9 za 1) i tyle samo zbiórek (5 w ataku). Ponadto popełnił też cztery przewinienia osobiste.
Przemysław Karnowski otarł się o double-double Przemysław Karnowski otarł się o double-double
Następny mecz zespół naszego centra rozegra już we wtorek.

Co raz lepiej radzi sobie Liberty Flames. Tym razem ekipa Tomasza Gielo ograła Greensboro Pride 84:47 do przerwy wyjaśniając losy pojedynku (46:17). Polak wystąpił znów w pierwszej piątce i przebywał na parkiecie 19 minut. W tym czasie rzucił 13 punktów (4/6 za 2, 1/1 za 3, 2/2 za 1) będąc najskuteczniejszym strzelcem drużyny. Do swojego dorobku nasz skrzydłowy dodał też 5 zbiórek oraz 2 straty.