Nic nie może wiecznie trwać - relacja z meczu Polfarmex Kutno - MOSiR PBS Bank KHS Krosno

Koniec fantastycznej serii MOSiR-u Krosno! W sobotni wieczór podopieczni trenera Jarosława Krysiewicza pewnie pokonali ekipę z Podkarpacia. Po sobotniej porażce MOSiR stracił pozycję lidera.

Jakub Artych

- Na pewno gra pod koszem i szybkie kontrataki są mocną stroną zespołu z Kutna.
Przede wszystkim jednak mają atut własnej hali, co będzie im w sobotę bardzo potrzebne by odnieść zwycięstwo. Mam nadzieje, że tak się nie stanie i to my będziemy dalej z kompletem zwycięstw - tłumaczył przed spotkaniem Dawid Adamczewski, zawodnik ekipy z Podkarpacia.

Koszykarze z Kutna sobotni pojedynek rozpoczęli bardzo nerwowo. W pierwszych kilku minutach gry podopieczni trenera Jarosława Krysiewicza popełnili kilka strat, które momentalnie wykorzystali goście z Krosna. Z biegiem czasu jednak miejscowi zaczęli grać zdecydowanie pewniej, co miało przełożenie również na wynik spotkania. Gospodarze znakomicie wykorzystywali swoją największą broń - rzuty za trzy punkty. W pierwszej kwarcie zawodnicy Polfarmexu trafili aż pięć razy za linii 6,75m.
Dosyć niespodziewanie po 10 minutach gry miejscowi prowadzili z liderem rozgrywek 24:18. W kolejnej odsłonie prym na parkiecie w Kutnie ponownie wiedli gospodarze, którzy w sobotni wieczór prezentowali się bardzo dobrze. Świetne zawody rozgrywał podkoszowy Mateusz Bartosz, który był nie do zatrzymania dla zawodników z Krosna. Były zawodnik Anwilu Włocławek w pierwszej połowie trafił 5/7 rzutów z gry.
Polfarmex Kutno rozegrał znakomite spotkanie Polfarmex Kutno rozegrał znakomite spotkanie
Gospodarze przeważali nad rywalami w wielu elementach koszykarskiego rzemiosła: w zbiórkach (17-12) czy w asystach (12:6). Po zmianie stron podopieczni trenera Dusana Radovicia zagrali zdecydowanie lepiej. Świetnie dysponowany Polfarmex nie pozwolił jednak przyjezdnym na wiele. Oprócz wspomnianego Bartosza, dobry mecz rozgrywał kapitan Hubert Mazur, który ustabilizował formę na wysokim poziomie. W drużynie z Podkarpacia na wyróżnienie zasługuje z pewnością Marcin Malczyk, który był najskuteczniejszym zawodnikiem sobotniego starcia w Kutnie.

Dzięki zwycięstwu zawodnicy Polfarmexu umocnili się na trzecim miejscu w rozgrywkach. Goście z Podkarpacia natomiast spadli na drugie miejsce w tabeli. Nowym liderem został Polski Cukier SIDEn Toruń.

Polfarmex Kutno – MOSiR PBS Bank KHS Krosno 75:66 (24:18, 18:12, 18:19, 15:17)

Polfarmex: Mazur 15, Bartosz 14, Jakóbczyk 14, Kulon 13, Glabas 7, Rduch 7, Pabian 3, Dłuski 2, Garbacz 0, Sikora 0.

MOSiR: Malczyk 21, Oczkowicz 10, Pisarczyk 9, Fraś 7, Grochowski 7, Musijowski 5, Salamonik 4, Wyka 2, Bogdanowicz 1, Adamczewski 0.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.