NCAA: Gonzaga zwycięska

W sobotę w nocy w NCAA wystąpiło dwóch naszych reprezentantów. Zespoły Polaków zagrały jednak ze zmiennym szczęściem notując wygraną i porażkę.

Stanisław Grabowski

Gonzaga Bulldogs dzięki znakomitej pierwszej połowie (41:25) zapewniła sobie zwycięstwo w starciu z South Alabama Jaguars, ostatecznie zwyciężając 68:59. Przemysław Karnowski przebywał na parkiecie 19 minut, w ciągu których zdobył 9 punktów (3/9 za 2, 3/6 za 1) oraz zanotował 8 zbiórek (2 w ataku), 3 bloki i 6 strat. Polak popełnił także 3 przewinienia osobiste. Było to już dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach jego drużyny.

Niestety porażkę w sobotnim starciu z Austin Peay poniosła ekipa Liberty Flames 71:77, choć do przerwy wynik brzmiał 36:35. Tomasz Gielo standardowo już wyszedł w pierwszej piątce grając 33 minuty. Polak rzucił 7 punktów (3/4 za 2, 0/2 za 3, 1/3 za 1) dodając do tego 10 zbiórek (2 w ataku), 2 asysty, 1 przechwyt oraz 3 straty. Drużyna Liberty obecnie ma bilans 4-6.

Zespół naszego skrzydłowego następne spotkanie rozegra już we wtorek.