Derby Trójmiasta dla Trefla Sopot!

7-0 to bilans Trefla Sopot we własnej hali. Sopocianie w derbach Trójmiasta pewnie pokonali Asseco Gdynia 79:58, odnosząc ósme zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Jacek Konsek

Trefl Sopot wciąż niepokonany przed własną publicznością (7-0), z kolei Asseco Gdynia nadal bez wygranej na wyjeździe (0-6). Derby Trójmiasta nie były wielkim widowiskiem, głównie dlatego, że gospodarze grali jako zespół, z kolei gdynianie mieli w swoich szeregach tylko dwóch wartościowych zawodników.

Podopieczni Dariusa Maskoliunasa od początku postawili na swoją najsilniejszą broń, czyli ofensywę. W premierowej kwarcie zdobyli 26 punktów, trafiając na 69 proc. skuteczności z gry, w tym 4/5 z dalekiego dystansu. Dwie trójki trafił Adam Waczyński i Trefl miał już 12 punktów przewagi.

Gospodarze raz objętego prowadzenia, nie oddali już do ostatniej syreny. Co prawda druga kwarta była nieco bardziej wyrównana, lecz po przerwie znów zdecydowanie lepiej spisywali się sopocianie. Aż pięciu graczy zanotowało co najmniej 12 punktów, co pokazuje jak kolektywna tego dnia była gra miejscowych.

W czwartej kwarcie Trefl osiągnął nawet 20 punktów przewagi i pewnie odniósł siódme kolejne zwycięstwo przed własną publicznością. 15 oczek zgromadził Lance Jeter, z czego aż 12 w drugiej kwarcie. 13 dorzucił Waczyński, a po 12 dołożyli Nicholson, Leończyk i Michalak.

Gdynianie tego dnia mogli polegać jednie na duecie A.J. Walton - Piotr Szczotka, który zdobył 40 z 58 punktów zespołu! Pozostali gracze zawiedli na całej linii. Dmitriev miał 1/10 z gry, Seweryn 0/6 a Frasunkiewicz 2/8.

Sopocianie mieli aż 17 asyst, przy dziewięciu przyjezdnych. Z kolei Asseco aż 21-krotnie stawało na linii, przy siedmiu takich próbach Trefla.

Trefl Sopot - Asseco Gdynia 79:58 (26:14, 18:20, 17:10, 18:14)

Trefl: Lance Jeter 15, Adam Waczyński 13, Paweł Leończyk 12, Michał Michalak 12, Yemi Gadri-Nicholson 12, Sarunas Vasiliauskas 9, David Brembly 2, Marcin Stefański 2, Paweł Dzierżak 2, Krzysztof Roszyk 0, Łukasz Jaśkiewicz 0, Milan Majstorovic 0.

Asseco: Piotr Szczotka 22, A.J. Walton 18, Przemysław Frasunkiewicz 7, Fiodor Dmitriew 5, Sebastian Kowalczyk 3, Przemysław Żołnierewicz 2, Roman Szymański 1, Łukasz Seweryn 0, Maksim Kovacevic 0, Filip Matczak 0.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas