NBA: Noc dogrywek, Turner bohaterem

Trzy piątkowe mecze w NBA kończyły się dogrywkami. Najwięcej emocji było w Filadelfii, gdzie Evan Turner rzutem równo z końcową syreną dał Szóstkom wygraną nad Brooklyn Nets 121:120.

Jacek Konsek
- Miałem szczęście, piłka długo odbijała się po obręczy. Koszykarscy bogowie byli jednak ze mną - powiedział po zwycięskim rzucie Evan Turner, którego wejście pod koszem zakończone celnym layupem dało Szóstkom zwycięstwo nad Brooklyn Nets 121:120.

Turner z 29 punktami okazał się najlepszym strzelcem spotkania. Cztery oczka mniej wywalczył Thaddeus Young, z kolei wśród pokonanych dość niespodziewanie najlepiej spisał się Alan Anderson, autor 26 oczek. 24 punkty i 10 zbiórek wywalczył Paul Pierce, którego trójka w końcówce dogrywki tylko na chwilę przechyliła szalę na korzyść gości.

- Potrzebowaliśmy tej wygranej, aby scalić zespół i podtrzymać w nim nadzieję - przyznał Brett Brown, trener Philly, która z bilansem 8-19 zajmuje przedostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej.

W Cleveland grypa nie przeszkodziła Kyrie Irving w rozegraniu kapitalnego meczu. Lider Kawalerzystów zdobył 39 punktów, a jego zespół po dogrywce pokonał Milwaukee Bucks.

- Jestem zmęczony i marzę o tym, aby się położyć - powiedział Irving, który ostatnie dwa dni nie trenował, a decyzję o grze podjął na dwie godziny przed samym spotkaniem.

Cavs wygrali pięć z ostatnich sześciu meczów we własnej hali. Nie dokonali by tego gdyby nie celna dobitka Tristana Thompsona w końcówce czwartej kwarty oraz celne trójki w dogrywce Jarretta Jacka i Earla Clarka.

20 punktów dla pokonanych wywalczył O.J. Mayo.

Po dwóch porażkach z rzędu do wygrywania wróciła Indiana Pacers. Lider Konferencji Wschodniej w efektownym stylu pokonał Houston Rockets 114:81. - Ten zespół nie lubi przegrywać. Rozmawialiśmy o tym, aby grać na pełnych obrotach przez cztery kwarty - powiedział Frank Vogel, szkoleniowiec Pacers.

24 punkty i dziewięć zbiórek zaliczył dla zwycięzców Paul George, z kolei 16 punktów dołożył Lance Stephenson. Pacers zachwycili w ofensywie i byli nieustępliwi w defensywie - Rakiety zdobyły ledwo 81 punktów przy skuteczności 38. proc.

19 punktów, 12 zbiórek i pięć bloków miał Dwight Howard, z kolei zawiódł James Harden. Leworęczny snajper wywalczył jedynie 12 oczek, notując 3/14 z gry.

W innych spotkaniach: Heat pewnie pokonali Kings w meczu, którego ozdobą był niesamowity wsad LeBrona Jamesa nad Benem McLemorem. Z kolei LA Lakers ponownie bez Kobe Bryanta łatwo pokonali Minnesotę Timberwolves, wygrywając drugą połowę różnicą aż 15 punktów.