NCAA: Zespoły Polaków wygrywają

W sobotę w nocy w NCAA swoje pojedynki rozegrały zespoły Przemysława Karnowskiego i Tomasza Gielo. Drużyny Polaków wygrały solidarnie swoje mecze.

Stanisław Grabowski

Gonzaga Bulldogs (11-2) pokonała u siebie Santa Clarę 74:60, choć do przerwy było tylko 31:26. Przemysław Karnowski przebywał na parkiecie 28 minut, w ciągu których rzucił 10 punktów (2/8 za 2, 6/11 za 1). Ponadto Polak zanotował 8 zbiórek, 1 blok, 3 straty oraz popełnił 4 przewinienia osobiste.

We wtorek 30 grudnia zespół naszego centra zagra kolejne spotkanie w lidze, a jego rywalem będzie San Francisco.
Przemysław Karnowski był blisko double-double w spotkaniu z Santa Clarą Przemysław Karnowski był blisko double-double w spotkaniu z Santa Clarą

Natomiast ekipa Liberty Flames (6-7) rozgromiła Southeastern University aż 92:53. Tomasz Gielo zagrał w tym pojedynku 25 minut, zdobywając 11 oczek (4/8 za 2, 1/2 za 3) oraz notując 8 zbiórek (2 w ataku), 1 asystę, 1 przechwyt, 1 blok, 1 stratę.

Zespół naszego skrzydłowego następny mecz rozegra już w nowym roku, 1 stycznia z Delaware.

Czy Przemysław Karnowski ma szansę dostać się do NBA?