IBC: Podium dla Stali

Pojedynek o trzecie miejsce w finałowym turnieju IBC na szczeblu PZKosz dostarczył wielu emocji. Lepiej w końcówce spisali się ostrowianie, którzy w nagrodę zagrają w fazie centralnej tych rozgrywek.

Patryk Neumann

Obie drużyny bardzo wysoko przegrały swoje półfinały. Stal potwierdziła jednak, że świetnie radzi sobie w pierwszej kwarcie. Prowadziła ona nawet 24:12. Nie do zatrzymania byli Marcin Dymała, Tomasz Andrzejewski oraz Tomasz Ochońko. Jedyną odpowiedzią stargardzian były dogrania pod kosz do Karola Pytysia, który w pierwszych dziesięciu minutach zdobył osiem punktów. Stratę do siedmiu oczek zmniejszył w ostatnich sekundach Adrian Suliński.

Przestój podopiecznych Krzysztofa Szablowskiego przeciągnął się na kolejną odsłonę. Tymczasem Spójnia powoli się rozkręcała i zdołała wyjść na minimalne prowadzenie. Do końca drugiej kwarty toczyła się już walka kosz za kosz. Dobre zmiany dali Michał Kwiatkowski i Bartłomiej Wróblewski. Ten pierwszy pięciokrotnie asystował, w czym nie ustępował Ochońce, a Wróblewski zdobył siedem punktów. Stargardzianie mieli też szczęście w ostatnich sekundach kolejnych kwart. W pierwszej trafił Suliński, a w drugiej Kwiatkowski, który zapewnił swojej drużynie prowadzenie.

Wyrównana rywalizacja toczyła się już do końca meczu. Stargardzianie prowadzili w trzeciej kwarcie 41:34, lecz później zdobywanie punktów przychodziło im z trudem. Stal długo tego nie wykorzystywała, lecz sygnał do ataku dali Dymała i Ochońko, czyli dwaj najlepsi ostrowscy koszykarze w tym spotkaniu. Dymała zdobył 18 punktów, miał siedem zbiórek i trafił cztery z ośmiu trzypunktowych prób. Ochońko zebrał oczko mniej.

Spójnia prowadziła jeszcze 54:50, lecz od tego czasu na parkiecie zdecydowanie dominowali ostrowianie. Dymała, Ochońko i Tomasz Prostak, głównie z linii rzutów wolnych przypieczętowali zwycięstwo, które zapewniło Stali trzecią pozycję i grę w fazie centralnej Intermarche Basket Cup.

Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów - Spójnia Stargard Szczeciński 62:56 (24:17, 10:18, 16:15, 12:6)

Stal: Dymała 18, Ochońko 17, Andrzejewski 9, Olejnik 8, Prostak 5, Bodziński 4, Kaczmarzyk 1, Smorawiński 0, Spała 0.

Spójnia: Pytyś 14, Kwiatkowski 11, Wróblewski 9, Bodych 6, Ejsmont 5, Soczewski 4, Zarzeczny 4, Suliński 3, Dylik 0, Stokłosa 0.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.