Kompromitacja Polpharmy w Gdyni!

Asseco Gdynia rozbiło Polpharmę Starogard Gdański 71:45 w sobotnim meczu TBL. Goście zaprezentowali w Trójmieście katastrofalną skuteczność w rzutach z gry.

Jacek Konsek

Polpharma w ostatnich tygodniach sygnalizowała zwyżkę formy. Farmaceuci wygrali nawet dwa mecze z rzędu i mieli odbić się od ligowego dna. Sobotni występ podopiecznych Tomasza Jankowskiego okazał się jednak fatalny - starogardzianie zdobyli ledwo 45 punktów Gdyni, prezentując katastrofalną skuteczność rzutową.

Nie ma co myśleć o wygrywaniu spotkań kiedy w dwóch z czterech kwart zdobywa się odpowiednio pięć i osiem punktów. Nie ma co liczyć na sukces, kiedy trafia się 16 z 68 rzutów z gry, co daje 23,5 proc. skuteczności! Nie można mieć nadziei przy ledwie trzech asystach i 1/19 w rzutach za trzy punkty. Niestety, to wszystko zaprezentowała Polpharma w Gdyni.

Goście od początku mieli wielkie problemy ze skutecznością. W premierowej kwarcie wywalczyli ledwo osiem punktów, a po 14 minutach przegrywali już 15:33. Niesamowity początek spotkania zaliczył Łukasz Seweryn, który trafił pięć trójek!

Goście nieco ocknęli się z letargu i końcówkę pierwszej połowy zakończyli serią 11:2, w czasie której skutecznie trafiał między innymi były gracz Asseco Courtney Eldridge. Przyjezdni do przerwy przegrywali więc różnicą "tylko" dziewięciu oczek, choć już wtedy mieli ledwo 27,6 proc. z gry i 1/10 za trzy.

Po przerwie Asseco wręcz zmiażdżyło swojego rywala. 23:5 w trzeciej kwarcie, w tym seria 18:2 pozwoliła gdynianom powiększyć przewagę do 25 punktów, a na początku ostatniej kwarty nawet do 30 (63:33).

Gospodarze pewnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Aż siedmiu graczy w ekipie Davida Dedka zanotowało co najmniej sześć punktów, co pokazuje jak kolektywna była gra trójmiejskiej ekipy.

Seweryn z 18 punktami okazał się najlepszym strzelcem spotkania. Wśród pokonanych jedynie Michael Hicks i Nikola Jeftic wywalczyli 10 punktów. Pozostali spisali się bardzo słabo - Kukiełka 0/6, Sarzało 0/4, Varanauskas 1/10, Johnson 1/8, Kosiński 1/6.

Asseco Gdynia - Polpharma Starogard Gdański 71:45 (17:8, 18:18, 23:5, 13:14)

Asseco: Łukasz Seweryn 18, Sebastian Kowalczyk 10, Piotr Szczotka 9, A.J. Walton 9, Fiodor Dmitriew 7, Roman Szymański 6, Ovidijus Galdikas 6, Filip Matczak 4, Przemysław Żołnierewicz 2, Przemysław Frasunkiewicz 0.

Polpharma: Michael Hicks 10, Nikola Jeftic 10, Courtney Eldridge 8, Ovid Varanauskas 5, Cezary Trybański 5, Kacper Radwański 3, Kevin Johnson 2, Marcin Kosiński 2, Grzegorz Kukiełka 0, Bartosz Sarzało 0.