NBA: Double-double Gortata, Celtics lepsi od Wizards

Marcin Gortat zanotował 15. double-double w sezonie, lecz Washington Wizards po dogrywce przegrali z Boston Celtics 111:113. To 21. porażka Czarodziei w obecnym sezonie.

Jacek Konsek

Marcin Gortat spędził na parkiecie 44 minuty, w czasie których wywalczył 11 punktów (4/8 z gry, 3/5 z linii), zebrał 13 piłek, miał trzy bloki i dwie asysty. 15. double-double w sezonie naszego rodaka nie pomogło jednak Wizards osiągnąć dodatniego bilansu po raz pierwszy od końcówki 2009 roku. To już piąta zaprzepaszczona szansa w obecnych rozgrywkach.

Stołeczną ekipę pogrążył w środę były gracz Georgetown Hoyas (drużyny NCAA z Waszyngtonu) Jeff Green, który zdobył 39 punktów, trafiając aż osiem trójek. Z kolei punkty na wagę zwycięstwa wywalczył Gerald Wallace, który popisał się udanym wejściem pod kosz w ostatnich sekundach. Dzięki tej wygranej Celtowie przerwali serię 10. kolejnych porażek na wyjeździe.

- Moi gracze mieli wiele okazji, aby się poddać, ale tego nie zrobili - mówił dumny Brad Stevens, szkoleniowiec Celtics, którzy grali przeciwko Wizards bez trzech rozgrywających (Rondo, Bradley, Bayless).

Wizards przegrywali w tym różnicą nawet 19 punktów, lecz zdobyli się na świetną pogoń w drugiej połowie i w końcówce prowadzili nawet 99:96. Duża w tym zasługa Johna Walla, który skompletował drugie w karierze triple-double w postaci 28 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst.

Wizards z bilansem 20-21 zajmują 6. miejsce w Konferencji Wschodniej. W piątek czeka ich starcie z Phoenix Suns.

Washington Wizards - Boston Celtics 111:113 po dogr. (22:32, 21:29, 30:15, 26:23, 12:14)
(Wall 28, Nene 17, Ariza 14 - Green 39, Pressey 20, Sullinger 14)

Kto zatrzyma Kevina Duranta? Lider Oklahomy City Thunder w dziewiątym kolejnym spotkaniu zdobył co najmniej 30 punktów! Tym razem jego 36 oczek pozwoliło Grzmotowi pokonać na wyjeździe San Antonio Spurs 111:105. W ostatnich 11. spotkaniach Durant ma średnią 38,1 pkt!

- Trafił kilka trudnych rzutów i ważnych trójek. Dzięki niemu oni od nas odskoczyli - przyznał Tim Duncan.

Durant i Reggie Jackson zdobyli dla OKC 22 z 35 punktów w czwartej, decydującej kwarcie. Ostrogom na nic zdał się rekord sezonu Tony'ego Parkera, który wywalczył 37 oczek.

Co ciekawe, Thunder bez Russella Westbrooka wcale nie grają gorzej. Durant od tego czasu zdobywa średnio o 8 punktów więcej w każdym meczu, a ekipa Scotta Brooksa z bilansem 33-10 jest liderem na Zachodzie.

Niespodziewanie wysoka porażka Indiany Pacers w Arizonie. Najlepsza drużyna w NBA, która słynie ze szczelnej defensywy straciła w Phoenix aż 124 punkty, zdobywając 100. Koszykarze z Indianapolis zakończyli tym samym serię pięciu wygranych z rzędu.

Katem Pacers okazał się ich był gracz Gerald Green, który zdobył 23 punkty. Pięciu innych zawodników Słońc również zanotowało podwójną zdobycz punktową. Dla gości, którzy doznali dopiero ósmej porażki, najwięcej punktów zdobył Paul George (26 pkt).

Źle się dzieje (znów) w Nowym Jorku. Knicks przegrali piąty mecz z rzędu, tym razem z Philadelphią 76ers 106:110. Mecz życia rozegrał Evan Turner, autor 34 punktów i 11 zbiórek.

Knicks mają bilans 15-27 i zajmują dopiero 11. miejsce na Wschodzie. W całym poprzednim sezonie NYK przegrali... 28 spotkań.