NCAA: Gonzaga znów wygrywa

W środę w nocy w lidze NCAA swoje kolejne spotkania rozegrali Przemysław Karnowski i Tomasz Gielo. Niestety tylko drużyna tego pierwszego wygrała swój mecz.

Stanisław Grabowski

Przemysław Karnowski w meczu przeciwko Santa Clarze na boisku spędził 28 minut. W tym czasie Polak zdobył 11 punktów (4/6 za 2, 3/4 za 1) oraz zanotował 8 zbiórek (2 w ataku), 4 bloki, 2 straty i popełnił 3 przewinienia osobiste. Ostatecznie Gonzaga Bulldogs (19-3) wygrała 54:52, choć do przerwy wynik brzmiał 20:22. Sukces zapewnił im Sam Dower trafiając trójkę na 2 sekundy przed końcem rywalizacji.

Natomiast gorzej powiodło się Tomaszowi Gielo choć statycznie wypadł nieźle. Nasz skrzydłowy rzucił 10 oczek (2/3 za 3, 1/5 za 2, 2/2 za 1), zebrał 8 piłek (3 w ataku), miał 1 asystę, 2 przechwyty, 1 blok, 5 strat i 1 faul. Niestety nie przełożyło się to na sukces Liberty Flames (9-13). Zespół ten uległ Coastal Carolina 64:66.

Ekipy naszych przedstawicieli w NCAA najbliższe spotkania rozegrają już w sobotę.