NCAA: Nasi w kratkę

W sobotę w nocy w lidze NCAA kolejne spotkanie rozegrali Przemysław Karnowski i Tomasz Gielo. Niestety standardowo już ze zwycięstwa mógł cieszyć się tylko ten pierwszy.

Stanisław Grabowski

Tomasz Gielo w meczu przeciwko Virginia Military (15-10) rzucił tylko 2 punkty (0/2 za 3, 1/4 za 2), zanotował 7 zbiórek, 2 asysty, 1 przechwyt, 1 blok, 1 stratę oraz popełnił 3 przewinienia osobiste. Drużyna Polaka, Liberty Flames pomimo pościgu w drugiej połowie przegrało 70:77, odnosząc już osiemnastą porażkę w sezonie. Natomiast Gonzaga Bulldogs pokonała Loyole Marymount Lions (11-16) 86:67, prowadząc do przerwy 45:31. Przemysław Karnowski zdobył 11 oczek (4/9 za 2, 3/4 za 1) oraz zapisał na swoim koncie 6 zbiórek (4 w ataku), 2 asysty i 1 raz faulował. Kapitalne zawody rozegrał jego kolega klubowy Sam Dower, autora 25 punktów i 15 zbiórek. Na chwilę obecną zespół naszego rodaka legitymuje się bilansem 23-4.

Najbliższe spotkanie ekipa naszego skrzydłowego rozegra w nadchodzącą środę, a rywalem będzie High Point, a center na parkiet wybiegnie dzień później w starciu z BYU.