NBA: Raptors ograli Warriors, noc gospodarzy

7 spotkań w NBA i 7 triumfów gospodarzy. Ci, którzy w nocy z niedzieli na poniedziałek postawili pieniądze na miejscowe zespoły, nie mogę narzekać.

Patryk Pankowiak

Toronto Raptors ani myślą o obniżeniu swoich lotów. Drużyna z Kanady niespodziewanie rozprawiła się na własnym parkiecie z Golden State Warriors, dzięki czemu zrównała się bilansem z Chicago Bulls i awansowała na 3. miejsce w Konferencji Wschodniej.

Miejscowych do siedemnastego triumfu na własnym parkiecie, a trzydziestego trzeciego w trwających rozgrywkach poprowadził DeMar DeRozan. Uczestnik tegorocznego Meczu Gwiazd 12 ze swoich 32 punktów zdobył w czwartej kwarcie, a Dinozaury odprawiły przyjezdnych z Oakland 104:98. - To była wielka wygrana z wielką drużyną Konferencji Zachodniej - mówił po meczu zadowolony 24-latek.

Kluczem do sukcesu okazał się zryw w decydującej partii. Gospodarze przeprowadzili szturm, który zakończył się serią 14-2, a rywale nie byli już w stanie odrobić strat pomimo 34 punktów Stephena Curry'ego czy 20 i 11 zbiórek Davida Lee.

Piąte zwycięstwo z rzędu odniosła natomiast najlepsza drużyna Wschodu. Indiana Pacers po nadspodziewanie wyrównanym pojedynku ograła tym razem Utah Jazz. Niespełna 5 sekund przed ostatnią syreną celnym rzutem zza łuku popisał się jeszcze Gordon Hayward (91:92), ale chwilę później Lance Stephenson bez problemów przymierzył z linii rzutów osobistych i ustalił wynik niedzielnego meczu.

25 punktów (trafiając 11 na 17 oddanych prób) skompletował David West, a 22 dorzucił Paul George. 21 "oczek" dla przegranych uzbierał wspominany wyżej Hayward. - Zaczęliśmy nieco powoli. Czułem się jakbym musiał być nieco bardziej agresywny w samej trzeciej kwarcie, ale wiedziałem, że nasz zespół zaczął funkcjonować na właściwych obrotach, by wygrać ten trudny, trudny mecz. To młoda i zadziorna drużyna - chwalił rywali West, który 11 ze swoich 25 punktów zdobył w trzeciej odsłonie meczu.

Trzecie derby Teksasu padły łupem San Antonio Spurs. Podopieczni Gregga Popovicha, pokonując Dallas Mavericks odnotowali przy okazji trzeci kolejny triumf, czterdziesty trzeci w trwających rozgrywkach, a dwudziesty pierwszy na własnym parkiecie.

Bohaterem miejscowych został Tony Parker, autor 22 "oczek" i 7 asyst. Double-double złożone z 14 punktów i 10 zbiórek dodatkowo uzbierał jeszcze wchodzący z ławki krajan Parkera - Boris Diaw, a 17 "oczek" dorzucił Tim Duncan.

Przyjezdnym z Dallas nie pomógł nawet Dirk Nowitzki, który jak zawsze dwoił się i troił by jego zespół odniósł sukces. Od dwudziestej piątej porażki nie uchronił Mavs również Vince Carter, zdobywca 21 punktów w 29 minut spędzone na placu boju.