42 punkty Duranta, Rockets przerwali passę Heat, game-winner Thompsona

Rozpędzeni Miami Heat znaleźli pogromcę. Indiana Pacers po dramatycznej końcówce uległa Golden State Warriors, a popis swoich umiejętności zaprezentowali zawodnicy OKC Thunder.

Patryk Pankowiak

Wtorkowego wieczoru fani zgromadzeni w Bankers Life Fieldhouse obejrzeli świetne spotkanie. Miejscowi sympatycy koszykówki z Indianapolis nie opuszczali jednak hali w dobrych nastrojach, ponieważ ich drużyna po emocjonującym spektaklu minimalnie uległa Golden State Warriors.

Losy pojedynku ważyły się dosłownie do ostatnich sekund. Na niewiele ponad minutę przed ostatnią syreną dwoma celnymi osobistymi stan rywalizacji zdołał wyrównać Paul George (96:96), ale ostatnie słowo tego dnia należało jednak do przyjezdnych z Oakland.

Klay Thompson 16 ze swoich 25 punktów zdobył w czwartej kwarcie, a przy okazji był autorem najważniejszego rzutu w całym meczu. 24-latek w samej końcówce popisał się efektownym fadeawayem z półdystansu, zapewniając Wojownikom 37. zwycięstwo w sezonie 2013/2014, a już dziewiętnaste na wyjeździe.

- Tak, to wspaniałe uczucie, przyjść tu i wygrać mecz. To ogromna sprawa, tym bardziej jeśli pokonujesz drużynę z najlepszym bilansem w NBA. Czwarta kwarta w naszym wykonaniu była nieco bardziej aktywna. Piłka dobrze chodziła po obwodzie, dzięki czemu udało mi się uzyskać wiele czystych pozycji. Czułem się świetnie w końcówce uciszając tłum - mówił po spotkaniu niekwestionowany bohater - Klay Thompson.

Warriors zrewanżowali się Indiana Pacers za porażkę z 20 stycznia, a gospodarzom nie pomogło nawet 27 punktów Davida Westa czy 26 Paula George'a. Zawiedli przede wszystkim gracze rezerwowi, którzy dostarczyli liderom Konferencji Wschodniej zaledwie 11 "oczek".

Trafiła kosa na kamień. Seria ośmiu zwycięstw Miami Heat dobiegła końca, a obecnych mistrzów NBA zdołali poskromić Houston Rockets. Drużyna z Teksasu, pokonując Żar, awansowała już na trzecią lokatę w Konferencji Zachodniej i w tym momencie legitymuje się okazałym bilansem 41-19.

Przyjezdni z Florydy dwoili się i troili, by wyrwać zwycięstwo miejscowym z Toyota Center, ale ostatecznie zmuszeni byli uznać ich wyższość, przegrywając 103:106. Heat od piętnastej porażki w trwających rozgrywkach nie uchronił nawet LeBron James. Skrzydłowy zapisał na swoim koncie aż o 39 punktów mniej niż w poprzednim spotkaniu z Charlotte Bobcats. Goście mieli również problemy ze zbieraniem piłek.

Rockets triumfowali w walce pod tablicami 46-33, a 16 zbiórek i 22 "oczka" uzbierał Dwight Howard. 21 punktów i 11 asyst dodał James Harden.

Po stronie przegranych niezłe wejście z ławki zanotował Michael Beasley. 25-letni absolwent uczelni Kansas State spędził na placu boju 28 minut, trafiając w tym czasie 9 na 13 oddanych rzutów z gry. To dało mu w sumie 24 punkty - tyle samo zdobył również Dwyane Wade. - Pociąg jedzie dalej. Musimy się zebrać, odpocząć i przygotować do twardego meczu z San Antonio Spurs - podsumował trener Miami Heat, Erik Spoelsta.

Oklahoma City Thunder rozniosła w drobny mak Philadelphię 76ers, a genialne zawody rozegrali Kevin Durant i Russell Westbrook. Ten pierwszy, jak to często bywa w tym sezonie - był klasą dla samego siebie. 25-letni skrzydłowy kiepsko wykonywał rzuty wolne - tylko 12 celnych na 18 oddanych - ale to nie przeszkodziło mu w zdobyciu 42 punktów. KD trafił ponadto 12 prób z gry i zebrał 9 piłek.

Statystyki na niebotycznym poziomie zapisał przy swoim nazwisku również wracający do formy rozgrywający. Westbrook spędził na boisku zaledwie 20 minut, a już w tym czasie zdołał "wykręcić" triple-double na poziomie 13 punktów, 10 zbiórek i 14 asyst. Thunder wygrali trzeci kolejny mecz i nadal stosunkowo pewnie przodują na Zachodzie.