Bez niespodzianki w Poznaniu - relacja z meczu AZS Politechnika Poznań - Polfarmex Kutno

Koszykarze Polfarmexu Kutno zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami okazali się lepsi od zespołu Politechniki Poznań, i utrzymali się w walce o awans do ekstraklasy koszykarzy.

Jacek Kowalski

Przed meczem zdecydowanym faworytem byli podopieczni Jarosława Krysiewicza i sobotnią postawą udowodnili swoją wysoką pozycję w tabeli.

Gospodarze przystąpili do dzisiejszego spotkania osłabieni brakiem dwójki podstawowych zawodników - Pawła Hybiaka oraz kapitana zespołu Michała Szydłowskiego. Ekipa przyjezdnych skrzętnie wykorzystała ten fakt i od początku spotkania koszykarze Polfarmexu wywierali presje na rozgrywającym Mateuszu Rutkowskim, który nie radził sobie i popełniał straty. Goście zamieniali te straty na punkty i od pierwszej pierwszych minut przejęli inicjatywę w tym meczu. Szybko uzyskane prowadzenie spowodowało braki w koncentracji w szeregach kutnian, w wyniku czego Politechnika potrafiła nawiązać walkę w pierwszej połowie spotkania.

Druga połowa, zaczęła się podobnie jak pierwsza, od mocnego uderzenia Polfarmexu. Za sprawą dobrej gry Norberta Kulona goście systematycznie powiększali różnicę punktową i dążyli do dopisania dwóch oczek do ligowej tabeli. Zespół AZS-u walczył dzielnie w tym meczu, jednak brak podstawowego rozgrywającego miał widoczny gołym okiem wpływ na płynność prowadzonych akcji. Gospodarze grali bardzo nerwowo a ich zagrywki były przerywane przez agresywna obronę gości, przez co nie mogli złapać właściwego rytmu.

W ostatniej odsłonie trener Krysiewicz dał odpocząć podstawowym zawodnikom, co jednak nie wpłynęło na zdobycz punktową jego zespołu. Polfarmex powiększał przewagę, a Politechnika dalej nie była w stanie skutecznie odpowiadać na akcje rywala. Ostatecznie drużyna z Kutna zwyciężyła różnicą 23 pkt. i dalej liczy się w walce o awans do TBL.

AZS Politechnika Big Plus Poznań - Polfarmex Kutno 67:90 (18:20, 14:25, 17:24, 18:21)

AZS: Ulchurski 19, Baszak 18, Rostalski 12, Metelski 7, Sobkowiak 3, Stankiewicz 3, Pawełczyk 2, Rzeczkowski 2, Filarowski 1, Rutkowski 0, Wiciak 0

Polfarmex: Mazur 18, Jakóbczyk 17, Pabian 15, Kulon 13, Rduch 9, Bartosz 5, Glabas 5, Dłuski 4, Sikora 2, Garbacz 2, Bręk 0