Wywalczyli play-off - relacja z meczu King Wilki Morskie Szczecin - AZS Politechnika Big-Plus Poznań

Wilki Morskie Szczecin dopiero w ostatnim meczu rundy zasadniczej wywalczyły sobie prawo gry w fazie play-off pokonując AZS Politechnikę Poznań 87:50.

Wiktor Wolski

Wilki już w pierwszej kwarcie pokazały, że wiedzą, o co grają. Ogromna determinacja i wola walki była widoczna od początku starcia. Szczecinianie szybko odskoczyli AZS-owi, który miał ogromny problem ze sforsowaniem defensywy gospodarzy. Podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza byli bardzo skuteczni i dobrze wykorzystywali straty przyjezdnych. Na trzy minuty przed końcem premierowej kwarty Wilki prowadziły 22:6. Dobre zawody już od początku rozgrywali Marcin Flieger, Maciej Majcherek oraz Paweł Kowalczuk.

W drugiej odsłonie koszykarze ze Szczecina kontynuowali swoją dobrą grę. AZS poprawił skuteczność, przez co mogło wydawać się, że mecz robi się bardziej wyrównany. Liderzy Wilków zdobywali jednak kolejne punkty, a cały zespół ciężko pracował w obronie, co procentowało. Po pierwszej połowie szczecinianie wygrywali 54:31.
Marcin Flieger był najskuteczniejszym zawodnikiem Wilków w meczu z AZS Poznań, w którym zdobył 20 oczek. Marcin Flieger był najskuteczniejszym zawodnikiem Wilków w meczu z AZS Poznań, w którym zdobył 20 oczek.
Po przerwie Wilki dalej prowadziły grę i kompletnie kontrolowały przebieg wydarzeń, które miały miejsce na parkiecie. Trener Koziorowicz rotował składem i każdemu ze swoich podopiecznych pozwolił wziąć udział w meczu z AZS Poznań. Kwartę numer trzy gospodarze wygrali 16:4. Taki rezultat punktowy spowodowany był tym, że obu zespołom przytrafił się przestój w ofensywie i przez ponad 3 minuty żadna z ekip nie potrafiła zdobyć punktu.

Finałowa kwarta byłą formalnością. W drużynie gości najjaśniejszą postacią był Adam Metelski, który w całym meczu zdobył 12 oczek i zanotował 8 zbiórek. To właśnie ten podkoszowy stanowił o sile ofensywnej przyjezdnych. Szczecinianie wygrali 87:50 i mogli cieszyć się z upragnionego awansu do fazy play-off. Jest to pierwsze takie osiągnięcie w historii klubu.

Wilki w pierwszym etapie rozgrywek pucharowych zmierzą się z drużyną MOSiR-u PBS Bank KHS Krosno.

King Wilki Morskie Szczecin - AZS Politechnika Big-Plus Poznań 87:50 (27:14, 27:17, 16:4, 17:15)

Wilki: Flieger 20, Białek 19, Majcherek 13, Bojko 12, Kowalczuk 10, , Pluta 5, Mróz 4, Trela 2, Kuśmieruk 2, Balcerek, Koziorowicz, Nowacki

AZS: Metelski 12, Stankiewicz 8, Szydłowski 6, Rostalski 6, Hybiak 4, Sobkowiak 4, Baszak 3, Ulchurski 2, Rutkowski 2, Wiciak

Jakim wynikiem zakończy się rywalizacja Wilków Morskich Szczecin z MOSiR-em Krosno w pierwszym etapie fazy play-off?