Stelmet bliżej finału TBL!

[tag=1747]Stelmet Zielona Góra[/tag] udanie rozpoczął półfinały TBL. Mistrzowie Polski pokonali [tag=16399]Trefl Sopot[/tag] 79:75 i są bliżej awansu do wielkiego finału.

Czwartkowe spotkanie w Zielonej Górze nie było wielkim widowiskiem. Choć pierwsza kwarta obfitowała w ciekawe akcji i szybkie kontry, to kolejne odsłony nie były już tak widowiskowe. Nie przeszkodziło to jednak podopiecznym Mihailo Uvalina w odniesieniu premierowej wygranej w półfinale TBL. Graczem spotkania okazał się Łukasz Koszarek, autor 17 punktów, pięciu zbiórek i pięciu asyst.

[ad=rectangle]

Trefl z dobrej strony pokazał się tylko w pierwszej kwarcie. Osiągnął wówczas nawet siedmiopunktową przewagę - grał spokojnie i skutecznie, czym zaskoczył mistrzów Polski. W kolejnych odsłonach nie było już tak kolorowo dla koszykarzy z Trójmiasta, bowiem inicjatywę przejęli obrońcy tytułu.

Kapitalną pierwszą połowę zanotował Koszarek, który wszystkie 17 punktów zdobył właśnie w tym okresie. "Koszar" miał 7/8 z gry, w tym 3/3 za trzy punkty! Stelmet jeszcze przed przerwą odrobił cały deficyt i wyszedł na nieznacznie prowadzenie.

W drugiej połowie zielonogórzanie już dominowali na parkiecie. Choć dwucyfrową przewagę osiągnęli dopiero w ostatnich sekundach gry, to ani razu nie oddali inicjatywy rywalom. W trzeciej odsłonie ważne punkty dołożyli Vladimir Dragicević oraz Christian Eyenga.

W czwartej kwarcie do gry powrócił Koszarek, który swoją mądrością i opanowaniem wprowadzał dużo spokoju w szeregi Stelmetu. Nie trafiał, lecz skupiał się na kreowaniu wolnych pozycji dla swoich kolegów. Tymczasem Trefl nie potrafił złapać swojego rytmu. Był nieskuteczny, nie miał pomysłu w defensywie, a na dodatek z każdą kolejną minutą opadał z sił.

Ostatecznie gospodarze triumfowali 79:75 i objęli prowadzenie w półfinale. Dragicević dołożył 16 punktów, a Eynega 13. Wśród pokonanych nie zawiódł Paweł Leończyk, autor 16 punktów i ośmiu zbiórek. Oczko mniej dołożył Adam Waczyński.

Drugi mecz w sobotę, ponownie w Zielonej Górze. Początek rywalizacji o 12:30.

Stelmet Zielona Góra - Trefl Sopot 79:75 (18:25, 23:15, 20:15, 18:20)

Stelmet: Łukasz Koszarek 17, Vladimir Dragicevic 16, Christian Eyenga 13, Aaron Cel 10, Adam Hrycaniuk 6, Marcus Ginyard 4, Kamil Chanas 4, Mantas Cesnauskis 4, Przemysław Zamojski 3, Craig Brackins 2.

Trefl: Paweł Leończyk 16, Adam Waczyński 15, Lance Jeter 11, Milan Majstorovic 10, Yemi Gadri-Nicholson 8, Simas Buterlevicius 7, David Brembly 3, Michał Michalak 3, Marcin Stefański 2, Krzysztof Roszyk 0, Sarunas Vasiliauskas 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Stelmetu