Niesamowity mecz w Zielonej Górze! Stelmet wraca do gry!

Stelmet Zielona Góra po dogrywce pokonał PGE Turów Zgorzelec 93:92 po niesamowitym spotkaniu! Mistrzowie Polski wygrali pierwszy mecz w finale TBL!

Jacek Konsek
Takiego widowiska na polskich parkietach nie było już dawno! Stelmet Zielona Góra po niesamowitym widowisku pokonał PGE Turów Zgorzelec 93:92 i wrócił do gry po dwóch porażkach w wielkim finale! Gospodarze potrafili przeciwstawić kapitalnemu duetowi gości Filip Dylewicz - Łukasz Wiśniewski, który zdobył w sumie aż 50 punktów!
Zielonogórzanie świetnie grali przed przerwą. Wielki mecz rozgrywał Christian Eyenga, który był agresywny, motywował kolegów i był skuteczny.  To głównie dzięki niemu i Vladimirowi Dragicevicowi zielonogórzanie prowadzili do przerwy 44:36.

To co stało się po przerwie, zszokowało jednak wszystkich. PGE Turów trafił osiem trójek i uciszył halę CRS! Niesamowity Dylewicz wraz z Wiśniewski w pojedynkę rozmontowali Stelmet i wyszli na prowadzenie. Na początku czwartej kwarty goście prowadzili nawet 66:60.

To jednak nie wystarczyło na Stelmet, który grał cierpliwie i skutecznie. Do punktowania włączył się Przemysław Zamojski, który z 21 punktami był liderem mistrzów Polski. Nieprawdopodobne rzeczy wyczyniał też Aaron Cel, który w krótkim okresie trafił trzy trójki i przywrócił Stelmetowi wiarę w zwycięstwo.

Emocje sięgnęły jednak zenitu w ostatniej odsłonie. Nieskuteczny tego dnia Łukasz Koszarek obudził się w końcówce i najpierw trafił niezwykle ważną trójkę, a chwilę potem dołożył dwa rzuty wolne. Wykonywał je na 0,3 sekundy przed końcem dogrywki, PGE Turów nie miał zatem możliwości, aby odwrócić losy spotkania!

Oprócz Zamojskiego najlepiej punktowali Eyenga (19) oraz Dragicević (18). Koszarek do 10 punktów dołożył aż 12 asyst. Wśród pokonanych zawiódł J.P. Prince, który uzbierał tylko siedem punktów.

Czwarty mecz odbędzie się w czwartek. Początek o godzinie 18:30.

Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 93:92 (25:20, 19:16, 14:25, 23:20, 12:11)

Stelmet: Przemysław Zamojski 21, Christian Eyenga 19, Vladimir Dragicevic 18, Aaron Cel 14, Łukasz Koszarek 10, Craig Brackins 9, Mantas Cesnauskis 2, Marcus Ginyard 0, Kamil Chanas 0, Adam Hrycaniuk 0.

PGE Turów: Filip Dylewicz 26, Łukasz Wiśniewski 24, Damian Kulig 10, Uros Nikolic 10, J.P. Prince 7, Mike Taylor 6, Michał Chyliński 4, Nemanja Jaramaz 3, Tony Taylor 2, Ivan Zigeranovic 0, Piotr Stelmach 0.

Stan rywalizacji: 2:1 dla PGE Turowa