Jednak ostra walka. Relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - ŁKS Siemens AGD Łódź

Koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. pokonały na własnym parkiecie drużynę ŁKS Siemens AGD Łódź 69:57. Nie obyło się bez kłopotów gorzowianek, które do przerwy przegrywały 36:37.

Piotr Wiszniewski

Pierwszą kwartę spotkania przy ulicy Chopina wygrały gorzowianki, zdobywając 23 punkty. Chyba nikt nie spodziewał się tego, że łodzianki postawią tak trudne warunki. Nie pozwoliły na to aby akademiczki odskoczyły na większą ilość punktów. Druga kwarta zdecydowanie należała do ekipy przyjezdnej. Bardzo dobry występ zanotowały Katarzyna Kenig i Sylwia Wlaźlak, które w pierwszej połowie razem zdobyły 24 z 27 punktów swojej drużyny. Dzięki nim do przerwy na tablicy widniał wynik 36:37.

Przerwa znacznie lepiej podziałała na drużynę gospodarzy. Gorzowianki w trzeciej kwarcie prezentowały się znacznie lepiej. Akcja 2+1 Aleksandry Chomać dała prowadzenie KSSSE, którego nie oddały już do końca spotkania. Trzecią kwartę zakończył celny rzut za trzy punkty Carrie Moor. Ostatnie 10 minut spotkania łodzianki rozpoczęły od błędu. Gospodynie kontrolowały przebieg gry i powiększały przewagę punktową. Wynik spotkania na 69:57 ustaliła Katarzyna Czubak.

Spotkanie nie należało do porywających widowisk lecz nie zabrakło w nim emocji. Gorzowianki odnotowują kolejne zwycięstwo w lidze. Na pochwałę zasługuje Carrie Moor, która wszystkie swoje punkty zdobyła zza linii 6,26 m, trafiając aż 7 razy.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - ŁKS Siemens AGD Łódź 69:57

Kwarty: (23:20, 13:17, 17:12, 16:8)

KSSSE: Cariie Moore 21, Katarzyna Czubak 9, Justyna Żurowska 8, Joanna Czarnecka 7, Agnieszka Szott 7, Katarzyna Ristic 7, Aleksandra Chomac 5, Denaimou N`Garsanet 3, Małgorzata Babicka 2, Barbara Kaszewska 0,

ŁKS: Katarzyna Kenig 18, Sylwia Wlaźlak 17, Jennifer Humphrey 8, Renata Oliveira 5, Dorota Sobczyk 4, Birute Dominauskaite 3, Milena Owczarek 2, Agnieszka Wilk 0