Ślęza lepsza od Ostrovii

W meczu IV kolejki na zapleczu ekstraklasy koszykarek w grupie drugiej Ślęza EnergiaPro Wrocław pokonała w hali w Siechnicach Ostrovię Ostrów 77:66.

Dawid Bilski

Ślęza po udanej pierwszej kwarcie utrzymywała przewagę. Tylko raz, w trzeciej części meczu ostrowianki zbliżyły się na dystans 2 "oczek" (46:44). Po czasie, o który poprosił trener gospodyń jego podopieczne rzuciły 10 punktów z rzędu i już do końca kontrolowały losy spotkania.

Wrocławską drużynę do zwycięstwa poprowadziła ostrowianka, Paulina Misiek, która rzuciła 20 punktów. Przeciwko swojej siostrze bardzo chciała zagrać Agnieszka Misiek, ale uniemożliwił jej to uraz kostki odniesiony na jednym z treningów. Najskuteczniejszą zawodniczką Ostrovii, była Magdalena Parysek, która ani na moment nie opuściła parkietu i rozegrała pełne 40 minut.

Po tej wygranej zespół z Dolnego Śląska ma na swoim koncie komplet 3 zwycięstw. Bilans Ostrovii to dwa zwycięstwa i dwie porażki.

Ślęza EnergiaPro Wrocław - TS Ostrovia Ostrów 77:66 (18:8, 19:20, 22:20, 18:18)

Ślęza: Paulina Misiek 20, Iwona Winnicka 15, Aleksandra Lewoń 14, Marta Krauze 11, Małgorzata Smektała 8, Grażyna Witkoś 3, Małgorzata Kudłak 2, Iwona Hołtyn 2, Daria Marchewka 2, Antonina Aondo-Ryżko 0.

Ostrovia: Magdalena Parysek 18, Karolina Kaczmarek 15, Edyta Mielczarek 11, Katarzyna Skrzypczak 10, Milena Krzyżaniak 6, Martyna Cebulska 4, Marta Wiertelak 2.