ME U-20: Polki w drugiej rundzie

Polskie koszykarki pokonały w sobotę Holenderki 55:50 i awansowały do drugiej rundy mistrzostw Europy do lat 20. Najwięcej punktów dla biało-czerwonych uzbierała Dominika Owczarzak.

Jacek Konsek
Polki po pechowej porażce z Włoszkami, wróciły do dobrej gry i pokonały niezwyciężone dotąd Holenderki. Pierwsza połowa należała jeszcze do naszych rywalek, które osiągnęły nawet osiem punktów przewagi.
Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza po przerwie grały już lepiej. Poprawiły skuteczność i pozwoliły przeciwniczkom zdobyć tylko siedem punktów w ostatniej kwarcie.

Dominika Owczarzak zdobyła dla naszej drużyny 11 punktów. Cztery inne zawodniczki zapisały na swoim koncie po osiem oczek. Polski wygrały mimo fatalnej skuteczności w rzutach za trzy punkty - 3/23.

Druga runda mistrzostw Europy rozpocznie się w poniedziałek.

Polska - Holandia 55:50 (14:16, 10:12, 20:15, 11:7)

Polska: Owczarzak 11, Naczk 8, Stankiewicz 8, Jakubiuk 8, K. Jaworska 8, Woźniak 6, Szajtauer 6, Marciniak 0, Adamowicz 0, Skrzecz 0, Puss 0.

Najwięcej dla Holandii: Guijt 16, Treffers 10.