ME U-20: Polki bez szans ze Słowaczkami

Pierwszy mecz drugiej fazy mistrzostw Europy do lat 20 nie przebiegł po myśli polskich koszykarek. Biało-czerwone wyraźnie uległy Słowaczkom, przegrywając 42:58.

Tylko pierwsza kwarta była udana w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza. Polki wygrały tę część 15:14, ale później nie były już w stanie dotrzymać kroku rywalkom zza południowej granicy. [ad=rectangle] Polki mocno obniżyły skuteczność, w całym meczu trafiając ledwo co czwarty oddany rzut. W ekipie Słowacji tymczasem nie do zatrzymania były zawodniczki znane z gry w pierwszej reprezentacji - Zofia Hruscakova (22 punkty) oraz Barbora Balintova (15 punktów i osiem asyst).

Biało-czerwone w drugiej połowie zdobyły tylko 15 punktów i mogły liczyć na korzystny wynik. Angelika Stankiewicz (11 pkt) i Anna Jakubiuk (10 pkt) okazały się najlepszymi strzelczyniami w naszej ekipie.

We wtorek Polki zmierzą się z Serbkami. Początek spotkania o 20:45.

Polska - Słowacja 42:58 (15:14, 12:21, 9:17, 6:6)

Polska: Stankiewicz 11, Jakubiuk 10, Naczk 5, Marciniak 5, Adamowicz 4, K. Jaworska 4, Puss 3, Owczarzak 0, Woźniak 0, Szajtauer 0, B. Jaworska 0, Skrzecz 0.

Najwięcej dla Słowacji: Hruscakova 22, Slamova 19.