ME U-20: Polki bez szans w ćwierćfinale

Fatalna skuteczność polskich koszykarek nie pozwoliła podjąć wyrównanej rywalizacji z Hiszpankami w ćwierćfinale mistrzostw Europy do lat 20. Biało-czerwone przegrały 35:49.

Jacek Konsek
Europejskie potentatki w tej kategorii wiekowej nie dały Polkom żadnych szans. Hiszpanki wygrały trzy ostatnie turnieje ME U-20 a w latach 2009-2010 zdobywały srebrne medale. To z pewnością sparaliżowało biało-czerwone, które w pierwszej połowie zagrały dramatycznie. Trafiły zaledwie dwa rzuty na 24 próby, notując 8,3 proc. skuteczność z gry! To wynik niespotykany na tym poziomie.
Biało-czerwone trafiły 13 rzutów wolnych przed przerwą, więc do przerwy wynik nie wyglądał jeszcze źle (17:23). W drugiej połowie Hiszpanki podkręciły jednak tempo i w końcówce trzeciej odsłony miały już 18 oczek przewagi - 39:21.

Polki w całym meczu miały 19,6 proc. z gry, trafiając ledwo dziesięć rzutów z gry. Jedynie Angelika Stankiewicz zagrała na przyzwoitym poziomie, zdobywając 19 punktów.

W walce o miejsca 5-8 Polki będą rywalizować z przegranym z pary Włochy-Rosja.

Polska - Hiszpania 49:35 (4:12, 13:11, 6:16, 12:10)

Polska: Stankiewicz 19, Jakubiuk 7, Marciniak 5, Puss 2, B. Jaworska 2, K. Jaworska 0, Skrzecz 0, Naczk 0, Owczarzak 0, Woźniak 0, Szajtauer 0, Adamowicz 0.

Najwięcej dla Hiszpanii: Ndour 16, Romero 12.