ME U-20: Szóste miejsce Polek

Polskie koszykarki zakończyły mistrzostwa Europy do lat 20 na szóstej pozycji. Biało-czerwone w ostatnim meczu turnieju w Udine przegrały z Łotwą 46:60.

Jacek Konsek

Bardzo słaba druga połowa, przegrana przez Polski 18:35, zdecydowała o tym, że podopieczne Krzysztofa Koziorowicza ostatecznie zajęły 6. miejsce w mistrzostwach Europy. Dla naszego zespołu to najlepszy wynik od 2011 roku, kiedy Polki zajęły 3. lokatę.

Polki dobrze prezentowały się do przerwy. Rozpoczęły mecz od stanu 5:0, a przed końcem pierwszej połowy prowadziły jeszcze 28:23. Później niestety było już tylko gorzej, a piętą achillesową biało-czerwonych była skuteczność i wysoko przegrana walka na tablicach (33:47).

Angelika Stankiewicz z 21 punktami była liderką w polskim zespole. Na parkiecie znów nie pojawiła się Dominika Owczarzak, z kolei Monika Naczk chybiła wszystkie osiem rzutów z gry.

Polska - Łotwa 46:60 (13:16, 15:9, 8:17, 10:18)

Polska: Stankiewicz 21, Woźniak 10, Puss 8, Skrzecz 2, Szajtauer 2, Jakubiuk 2, Naczk 1, Marciniak 0, Adamowicz 0, B. Jaworska 0.

Najwięcej dla Łotwy: Kreslina 20, Veidere 12.