Polacy zrewanżowali się Czechom w drugim meczu

Podopieczni Mike'a Taylora zrewanżowali się w drugim meczu Czechom wygrywając 75:73. Tym samym biało-czerwoni zakończyli zgrupowanie w Wałbrzychu.

Mateusz Zborowski

Drugie spotkanie rozegrane w Wałbrzychu było zamknięte dla publiczności i mediów. Polakom udał się rewanż za piątkową porażkę 65:70 i tym razem wygrali 75:73.

Było to pierwsze zwycięstwo Mike'a Taylor w drugim reprezentacyjnym meczu, w którym prowadzi biało-czerwonych jako główny trener.
Polacy zdecydowanie dominowali w pierwszej połowie spotkania, a niezłą partię rozgrywał Kamil Łączyński. Czesi odpowiadali pojedynczymi akcjami Ondreja Balvina, ale podopieczni Mike'a Taylora grali zdecydowanie skuteczniej niż w piątkowym meczu.

W drugiej odsłonie Czesi doszli biało-czerwonych na dwa oczka, ale trójkę trafił Jakub Dłoniak, a kolejne pięć oczek dorzucił Adam Waczyński. Polska miała 15 oczek przewagi i do końca pierwszej połowy kontrolowała spotkanie.

Trzecia kwarta to również dominacja naszej kadry i skuteczna gra skrzydłowego Stelmetu Zielona Góra - Aarona Cela. Czesi gonili wynik i zniwelowali część strat za sprawą aktywnego Pavela Pumprli co zapowiadało emocje w ostatniej odsłonie.

Czesi poszli za ciosem i odrobili straty w ostatniej części gry. Na minutę przed końcem gry po punktach nowego gracza Polfarmexu Kutno - Patrika Audy nasi rywale tracili jedno oczko, ale ostatnie słowo należało do Przemysława Zamojskiego, który trafił i dał Polakom wygraną.

Polska - Czechy 75:73
(19:15, 25:14, 16:20, 15:24)