ME U-18: Polki lepsze od Turcji

Polskie koszykarki wygrały drugi mecz w walce o utrzymanie w dywizji A mistrzostw Europy do lat 18. Tym razem biało-czerwone okazały się lepsze od Turcji 65:53.

Jacek Konsek

Polki w pierwszej połowie przegrywały różnicą sześciu punktów (16:22), lecz dzięki świetnej grze w trzeciej i czwartej odsłonie, zdołały odrobić deficyt i wyjść na bezpieczne prowadzenie. W połowie ostatniej kwarty biało-czerwone miały nawet 14 punktów przewagi.

Aleksandra Mysińska zdobyła 15 punktów i miała pięć zbiórek, z kolei Karolina Poboży skompletowała double-double w postaci 14 oczek i 10 zbiórek.

W środę Polki zmierzą się ze Szwedkami. Początek spotkania o godzinie 14.

Polska - Turcja 65:53 (14:16, 9:12, 21:10, 21:15)

Polska: Mysińska 15, Poboży 14, Ossowska 11, Bujniak 7, Radomska 6, Sklepowicz 4, Rembiszewska 4, Zapart 2, Makurat 2, Podgórna 0, Gwarda 0.

Najwięcej dla Turcji: Gulcan 14.