WNBA: 2 punkty Eweliny Kobryn

Ewelina Kobryn zdobyła dwa punkty w wygranym przez jej zespół Phoenix Mercury 89:71 meczu ligi WNBA z Seattle Storm 89:71.

Łukasz Czechowski

Koszykarki Mercury odniosły tym samym 13. zwycięstwo z rzędu, co jest trzecim wynikiem w historii ligi. Ostatni raz z tak długą serią wygranych meczów w WNBA mieliśmy do czynienia w 2010 roku. Do rekordu Los Angeles Sparks z 2001 roku koszykarkom z Phoenix jednak jeszcze trochę brakuje - aby go wyrównać muszą zwyciężyć jeszcze pięć razy.

Udział polskiej koszykarki w wygranej nie był wielki - Kobryn zagrała niecałe 3 minuty, na zdobycie dwóch punktów potrzebowała dwóch rzutów. W całym sezonie Polka zagrała 9 razy, średnio 8 minut. Zdobywa przeciętnie jeden punkt i notuje jedną zbiórkę.