ME: Pierwsza porażka Polaków

W środę reprezentacja Polski do lat 16 rozpoczęła zmagania w mistrzostwach Europy dywizji A na Łotwie. W pierwszym meczu nasz zespół uległ Niemcom.

Stanisław Grabowski
Podopieczni Jerzego Szambelana, Andrzeja Kierlewicza i Rafała Knapa od samego początku gonili rywali. Po pierwszej kwarcie wynik brzmiał 23:15 dla Niemiec. Cień szansy na końcowy sukces wlał w serca kibiców Mateusz Szczypiński trafiając trójkę tuż przed przerwą (31:39). Trzecia odsłona zakończyła się minimalnym sukcesem naszej kadry (14:12), a gdy pod koniec czwartej kwarty doszliśmy rywali na 56:60 wydawało się, że losy pojedynku można jeszcze odwrócić. Wtedy jednak Isaiah Hartenstein popisał się akcją 2+1, a później jego koledzy rzucili jeszcze 9 oczek, przy 4 naszych.
Niemcy - Polska 72:60 (23:15, 16:16, 12:14, 21:15)

Polska: Szczypiński 16, Rutkowski 16, Pietras 11 (9 zbiórek), Wyszomirski 8 (8 zbiórek), Kurpisz 3, Jędrzejewski 2, Sączewski 2, Kobel 2, Żeleźniak 0.

W czwartek rywalem naszej reprezentacji będzie Francja, a pojedynek odbędzie się o 14,45 czasu polskiego.