ME: Wysoka porażka z Francją

W czwartek swój drugi mecz w mistrzostwach Europy do lat 16 rozegrała kadra Polski. Niestety tym razem nasi gracze ulegli bardzo wysoki Francuzom.

Stanisław Grabowski

Od samego początku spotkania inicjatywa należała do naszych rywali. Do przerwy gracze Jerzego Szambelana, Andrzeja Kierlewicza i Rafała Knapa przegrywali 20:35. Losy pojedynku definitywnie rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie, która Francja wygrała 28:8. Najwięcej punktów dla Polski zdobył Daniel Gołębiowski - 6!

Polska - Niemcy 41:79 (12:23, 8:12, 8:28, 13:16)

Polska: Gołębiowski 6, Szczypiński 5, Jędrzejewski 5, Wantuch 4, Rutkowski 4, Żeleźniak 4, Kobel 4, Sączewski 3, Pietras 2, Wyszomirski 2, Kurpisz 2, Jodłowski 0.

W piątek rywalem naszej reprezentacji będzie Dania, a pojedynek odbędzie się o 12,30 czasu polskiego. Stawką meczu będzie możliwość gry o ćwierćfinał mistrzostw Europy.