ME U-16: Wygrana na pożegnanie z elitą

W sobotę reprezentacja Polski wygrała mecz o 15 miejsce podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji A na Łotwie z Danią.

Stanisław Grabowski

Od samego początku ten pojedynek toczony był pod dyktando naszej drużyny. Podopieczni Jerzego Szambelana, Andrzeja Kierlewicza i Rafała Knapa dzięki dobrej grze po pierwszej kwarcie prowadzili 22:7, a do przerwy 42:23. Ostatecznie nasz zespół wygrał 69:54, szkoda tylko, że kluczowe spotkanie odbyło się dzień wcześniej (porażka z Ukrainą). Najwięcej, 22 punkty dla Polski zdobył Mateusz Szczypiński z WKK Wrocław.

Polska - Dania 69:54 (22:7, 20:16, 13:17, 14:14)

Polska: Szczypiński 22 (9 zb, 7 przech), Kobel 7 (12 as, 7 przech), Żeleźniak 6, Jodłowski 4, Rutkowski 2 (8 zb) oraz Pietras 12, Wantuch 10, Gołębiowski 4, Sączewski 2, Kurpisz 0.