Świetny Waczyński poprowadził zespół do zwycięstwa nad Cajasolem Sewiila!

Cajasol Sewilla musiał uznać wyższość Río Natura Monbús Obradoiro w turnieju w Lizbonie. Do zwycięstwa drużynę poprowadził Adam Waczyński.

Karol Wasiek

Rano informowaliśmy o tym, że Adam Waczyński zanotował bardzo dobre spotkanie przeciwko Benfice Lizbona. Reprezentant Polski zdobył 12 punktów w trakcie 16 minut spędzonych na parkiecie. Okazuje się, że piątkowy mecz był preludium do wspaniałego występu w sobotnim spotkaniu przeciwko Cajasol Sewilla.

Były gracz Trefla Sopot otrzymał od trenera Moncho Fernándeza aż 33 minuty podczas meczu z ósmym zespołem poprzednich rozgrywek w lidze ACB. W tym czasie Waczyński udowodnił, że działacze Río Natura Monbús Obradoiro nie pomylili się przy jego transferze.

Skrzydłowy zdobył 18 punktów (3/6 za 2, 3/8 za 3, 3/3 za 1), ale miał także 4 asysty i tyle samo zbiórek.

Jego drużyna wygrała 66:62. Ekipa Waczyńskiego wciąż nie zaznała smaku porażki w okresie przygotowawczym.

W niedzielę ostatni dzień turnieju w Lizbonie. Río Natura Monbús Obradoiro zagra z włoską Lighthouse Trapani.