Różnica klasy - relacja z meczu AZS Politechnika Poznań - Spójnia Stargard Szczeciński

Spójnia Stargard Szczeciński odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie. Gospodarze z Poznania postawili wymagające warunki tylko w pierwszych minutach.

Patryk Neumann

Stargardzianie zdominowali trybuny hali UAM. Przez cały mecz grupa kibiców prowadziła głośny i kulturalny doping. Mimo wysokiego zwycięstwa wsparcie fanów było Spójni potrzebne. Przyjezdni, bowiem źle rozpoczęli sobotni mecz i przegrywali 4:9. Grali zbyt nerwowo, a w defensywie ospale. Przez to rywale ponawiali swoje akcje i uzyskiwali przewagę.

Nieskuteczna była pierwsza piątka Spójni, choć prowadzenie uzyskał Łukasz Żytko, który dwukrotnie przymierzył z dystansu. Goście poszli za ciosem w pierwszej kwarcie i kolejne punkty dokładali: Bartłomiej Wróblewski oraz Dawid Mieczkowski.

Dobra seria przyjezdnych trwała przez większość drugiej odsłony. Poznaniacy przebudzili się w końcówce tego fragmentu, zmniejszając stratę nawet do trzynastu "oczek". Najgroźniejszym koszykarzem Akademików okazał się Tomasz Baszak.

W drugiej połowie stargardzka defensywa utrzymała poziom. Spójnia zachowała koncentrację i nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń. Dobrze spisał się Rafał Bigus, a świetną zmianę w czwartej kwarcie dał Kacper Kasprzak, który trzykrotnie trafił z za linii 6,75 metra. W drużynie prowadzonej przez Aleksandra Krutikowa szansę dostali wszyscy młodzi zawodnicy, którzy nie odstawali od starszych kolegów. Należy również wspomnieć fakt, że ze Spójnią do Poznania przyjechał Piotr Pluta, który nie zagrał jednak z powodu kontuzji. Pozostali zawodnicy dobrze jednak wypełnili lukę powstałą przez brak w rotacji meczowej doświadczonego strzelca.

Spójnia odniosła trzecie zwycięstwo na parkietach I ligi i był to sukces odniesiony w dobrym stylu. Zespół z Pomorza Zachodniego to wicelider rozgrywek i jedna z trzech niepokonanych ekip. AZS natomiast ma na swoim koncie jedną wygraną i w kolejną sobotę trudny mecz przeciwko liderowi z Ostrowa Wielkopolskiego. Spójnia podejmie ACK UTH Rosę Radom.

AZS Politechnika Poznań - Spójnia Stargard Szczeciński 43:76 (11:23, 9:14, 13:23, 7:16)

AZS: Baszak 9, Wielechowski 8, Rzeczkowski 7, Rostalski 5, Rutkowski 5, Szydłowski 4, Pawełczyk 3, Tyborowski 2, Andrzejewski 0, Budnikowski 0, Janowski 0.

Spójnia: Bigus 13, Kasprzak 11, Soczewski 11, Mieczkowski 10, Łukasz Bodych 9, Wróblewski 9, Żytko 6, Paweł Bodych 3, Koszuta 2, Stokłosa 2, Litwin 0.