Hiszpania: Kolejny bardzo dobry mecz Waczyńskiego, zwycięstwa drużyn Kelatiego i Lampego

Z bardzo dobrej strony na początku sezonu pokazuje się Adam Waczyński. Jego drużyna, podobnie jak zespoły Macieja Lampego i Thomasa Kelatiego, odniosły zwycięstwa w czwartej kolejce.

Karol Wasiek

Adam Waczyński udowadnia, że transfer do ligi hiszpańskiej nie był przypadkiem. Regularnie dostarcza ekipie Río Natura Monbús Obradoiro ponad 10 punktów w każdym meczu. Nie inaczej było w niedzielne popołudnie - jego drużyna rywalizowała z DKV Joventutem Badalona.

Były gracz Trefla Sopot na parkiecie spędził 18 minut - w tym czasie udało mu się zdobyć 12 punktów (1/2 za dwa, 2/6 za trzy, 4/5 za jeden). Był drugim najlepszym strzelcem w zespole. Znów najskuteczniejszym graczem był Maximilian Kleber - autor 19 oczek. Ostatecznie zespół Waczyńskiego wygrał na trudnym terenie 78:72.
Zwycięstwa odniosły także drużyny Macieja Lampego oraz Thomasa Kelatiego. FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Gipuzkoa Basket 57:43. Reprezentant Polski zagrał jedynie przez pięć minut.

Z kolei UCAM CB Murcia pewnie wygrała u siebie z Cajasolem Sewilla 98:68. Kelati w ciągu 19 minut na parkiecie zdobył osiem oczek.