Sensacja w Koninie była blisko - relacja z meczu Basket Konin - CCC Polkowice

Nie takiego meczu spodziewały się koszykarki CCC Polkowic w Koninie. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Ostatecznie polkowiczanki wygrały 65:62.

Bartosz Skonieczny
To miało być łatwe spotkanie dla wicemistrzyń Polski z zeszłego sezonu. Jednak już pierwsze akcje meczu pokazały, że Basket w zaledwie tydzień przeszedł poważną metamorfozę. Spotkanie dwoma rzutami z dystansu otworzyła Marta Urbaniak, a Basket imponował skutecznością. Koszykarki z Polkowic natomiast nie potrafiły wstrzelić się w kosz podopiecznych Tomasza Grabianowskiego.
Koszykarki CCC obudziły się dopiero w połowie drugiej kwarty. Lepsza celność, szczególnie w wykonaniu Agnieszki Majewskiej, sprawiła, że polkowiczanki zdołały wygrać drugą kwartę i prowadzić w połowie spotkania 36:34.

Koninianki jednak nie zamierzały się poddawać. Świetna gra Aaryn Ellenberg Wiley (zakończyła mecz z 30 punktami), a także celne rzuty za trzy punkty pozwoliły Basketowi walczyć do końca w meczu. W drugiej połowie meczu obie drużyny poprawiły swoje defensywy, a walka na boisku przybrała niezwykle fizyczny charakter.

Do połowy czwartej kwarty zwycięsko z tego starcia wychodziły koninianki. W piątej minucie akcję 2+1 przeprowadziła jednak Aishah Sutherland. W końcówce Basket Konin próbował gonić wynik, ale ostatecznie poległ z CCC Polkowice 62:65.

- Dziewczyny dostarczają mi co tydzień dodatkowych emocji. To zwycięstwo jeszcze do końca do mnie nie dociera. Nie jestem zadowolony z realizacji zadań przez mój zespół. Urbaniak i Ellenberg oddały dużo łatwych rzutów przez naszą niekonsekwencję w obronie - podsumował spotkanie trener CCC Polkowice Arkadiusz Rusin.

Basket Konin - CCC Polkowice 62:65 (20:19, 14:17, 15:12, 13:17)

Basket Konin: Ellenberg 30, Urbaniak 13, Dąbek 8, Lawson 4, Bobbit 3, Kaja 2, Drop 2, Płóciennik 0, Durak 0, Sosnowska 0.

CCC Polkowice: Sutherland 17, Majewska 13, Sverrisdottir 13, Kaczmarska 9, Owczarzak 5, Szczepanik 3, Hall 3, Swanier 2, Puss 0.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.