Kanonada trójek Trefla! Sopocianie lepsi od Wikany

Trefl Sopot znów zaimponował skutecznością. Trafił aż 17 trójek, zdobył 111 punktów i pewnie pokonał Wikanę Start Lublin (111:94), choć przegrywał już różnicą 10 oczek.

Jacek Konsek

Trefl wygrał trzeci mecz z rzędu, trafiając średnio ponad 111 punktów. Co więcej, w tych spotkaniach trafił w sumie aż 46 trójek! Niesamowita ofensywa sopocian dała efekt również w piątkowy wieczór, o czym przekonała się Wikana Start Lublin. Choć beniaminek prowadził różnicą nawet 10 punktów, to ostatecznie poległ 94:111. Kapitalne zawody rozegrał Eimantas Bendzius, zdobywca 29 punktów, w tym siedmiu trójek.

Gospodarze zanotowali niesamowitą drugą połowę, w której zdobyli aż 69 punktów - tyle samo ile przed miesiącem w... całym meczu z Polfarmeksem Kutno. Po słabych dwóch pierwszych kwartach Trefl uruchomił swoją największą broń - rzuty za trzy punkty. W trzeciej odsłonie trafił ich aż osiem i ze stanu 37:47 doprowadził do 60:53. Klasą sam dla siebie był Bendzius - specjalista od defensywy, który od niedawna jest pierwszą opcją w ataku. Litwin trafił siedem trójek, a na dodatek dostał wsparcie od Williego Kempa, który zdobywając 22 punkty, ustanowił swój rekord sezonu.

Wikana nie miała już odpowiedzi na tak zmasowaną ofensywę podopiecznych Dariusa Maskoliunasa. Choć kilkukrotnie udawało się beniaminkowi niwelować kilka punktów straty, to ostatecznie skończyło się na 17-punktowej porażce. Znów zawiódł Bryon Allen, który do zdobycia 12 punktów potrzebował aż 18 rzutów.

Lublinian warto pochwalić za pierwszą połowę. Rzucali wówczas na ponad 60-proc. skuteczności, a za dwa nawet 73 proc.! Świetnie radził sobie przede wszystkim Bartosz Diduszko, który zagrał najlepszy mecz w sezonie, notując 24 punkty. Po 15 oczek dołożyli Piotr Śmigielski oraz Jarosław Trojan, który miał też osiem zbiórek i trzy bloki.

Wikana przegrała po raz piąty z rzędu, a w ostatnich 10 kolejkach ma bilans 1-9. Lublinianie są w bardzo trudnej sytuacji w TBL, zwłaszcza, że w ich szeregach nie ma już zwolnionego niedawno Vance'a Cooksey'a.

Trefl Sopot - Wikana Start Lublin 111:94 (22:25, 20:24, 34:20, 35:25)

Trefl: Bendzius 29, Kemp 22, Leończyk 16, Michalak 14, Lydeka 13, Dutkiewicz 10, Kulka 4, Vasiliauskas 3, Dzierżak 0, Stefański 0.

Wikana: B. Diduszko 24, Śmigielski 15, Trojan 15, Allen 12, Czujkowski 11, Lewandowski 7, Ł. Diduszko 6, Wojdyła 4, Kowalski 0.