NCAA: Słabsze mecze Polaków

W weekend na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentowało się trzech Polaków. Niestety nie mogą zaliczyć swoich występów do udanych.

Stanisław Grabowski
W niedzielę Sacred Heart przegrało z Robert Morris 65:85. Do przerwy rywale prowadzili 47:35. Filip Nowicki w tym pojedynku grając z ławki zagrał przez 15 minut rzucając 4 punkty (2/2) oraz notując 6 zbiórek (2 w ataku), 1 asystę i 1 blok.
W sobotę w nocy osiemnaste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach zapisała na swoim koncie Gonzaga Bulldogs pokonując Loyolę Mary 72:55. Niestety słabsze zawody rozegrał Przemysław Karnowski (2 oczka, 6 zbiórek, 2 bloki, 1 asysta w 24 minuty). 17 punktów to dorobek jego kolegi klubowego Garego Bella Jr, a 16 Kevina Pangosa.

Dwie cenne wygrane odniósł natomiast w trakcie weekendu Canisius College. W piątek wygrał z Siena Saints 83:49. Jan Grzeliński w tym starciu zdobył 1 punkt (1/2 za 1, 0/1 za 2, 0/1 za 3). W niedzielę drużyna naszego rozgrywającego pokonała Iona Gaels 78:74, a były gracz WKK ProBiotics Wrocław do 4 oczek dołożył 5 asyst. Niestety na parkiecie jako starter spędził 16 minut.