TBLK: Najlepsza Polka w... trzeciej dziesiątce

W obecnym sezonie TBLK prym wiodą zawodniczki zagraniczne. Najlepiej punktującą Polką jest Aleksandra Pawlak, która jednak zajmuje w klasyfikacji strzelców odległe 22. miejsce.

Jacek Konsek
Jacek Konsek
Na próżno szukać w pierwszej dwudziestce najlepszych strzelczyń TBLK polskiej zawodniczki (nie braliśmy pod uwagę Julie McBride, która niedawno otrzymała polskie obywatelstwo). Dopiero na 22. miejscu w tej klasyfikacji plasuje się Aleksandra Pawlak z Energi Toruń, która zdobywa średnio 11,2 punktu. Co ciekawe, 31-latka dopiero w zeszłym roku zadebiutowała w kadrze Polski i rozegrała dla niej dopiero sześć spotkań.
Tylko jeszcze dwie inne polskie zawodniczki mają średnią zdobywanych punktów powyżej 10. To Anna Dąbek z Chematu Basket Konin oraz młoda Angelika Stankiewicz z Basketu Gdynia. Obie drużyny są najsłabszymi ekipami obecnego sezonu TBLK.

Niewiele lepiej jest w klasyfikacji zbiórek. Pierwsze dziesięć pozycji okupują zawodniczki zagraniczne. Dopiero 11. jest Dąbek, a tuż za nią Agnieszka Majewska z CCC Polkowice.

W klasyfikacji asyst 4. lokatę zajmuje Paulina Pawlak ze Ślęzy Wrocław, z kolei dziewiąta jest Dominika Owczarzak z CCC Polkowice. Majewska jest liderką w blokach, z kolei wśród najlepiej przechwytujących w pierwszej dziesiątce jest tylko Agnieszka Skobel z Wisły Can Pack Kraków (9. miejsce).

Jak oceniasz poziom rozgrywek TBLK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×