NBA: Dziewięć punktów Gortata, porażka Wizards

Marcin Gortat zdobył dziewięć punktów i miał osiem zbiórek, lecz Washington Wizards przegrali na wyjeździe z Toronto Raptors 93:95.

Jacek Konsek

Marcin Gortat spędził na parkiecie 25 minut, w czasie których trafił cztery z ośmiu prób z gry oraz jeden rzut wolny. Dało to w sumie dziewięć punktów, do których nasz rodak dołożył osiem zbiórek, a także dwa bloki. Niestety, po raz kolejny całą czwartą kwartę przesiedział na ławce rezerwowych, bowiem Randy Wittman nie korzystał z jego usług.

Bohaterem gospodarzy okazał się DeMar DeRozan, który w ostatniej minucie trafił zwycięski rzut. John Wall w odpowiedzi chybił trójkę w ostatnich sekundach, dzięki czemu Raptorki pokonały Czarodziei po raz trzeci w obecnym sezonie. Co ciekawe, ekipa z Kanady wygrała siedem z ostatnich meczów z Wizards. Louis Williams z 27 punktami okazał się najlepszym strzelcem spotkania. Wall miał 21 dla gości, z kolei Paul Pierce dołożył 17 oczek.

- Oni wykonali jedną skuteczną akcję więcej, dlatego wygrali - skwitował Wittman. Jego zespół z bilansem 33-21 spadł na 5. lokatę na Wschodzie. Wizards kolejny mecz zagrają dopiero po Weekendzie Gwiazd, czyli 20 lutego.

Z przerwy na Mecz Gwiazd nie cieszą się pewnie koszykarze Cleveland Cavaliers, którzy są w niesamowitej formie. Pokonując u siebie Miami Heat odnieśli 14 zwycięstwo w ostatnich 15 grach. Swój bilans będą mogli jeszcze poprawić w środę, kiedy to zagrają na wyjeździe z Chicago Bulls.

Niespodziewanie najlepszym strzelcem Cavs był Timofej Mozgow, który zdobył 20 punktów. Były gwiazdor Miami Heat LeBron James dołożył 17 oczek, 10 zbiórek i siedem asyst.

Evan Turner rzutem na 0,2 sekundy przed końcową syreną dał Boston Celtics niespodziewane zwycięstwo nad Atlantą Hawks 89:88. Gospodarze wygrali ostatnią część meczu 28:16 i zwyciężyli po raz 20. w obecnych rozgrywkach.

Tymczasem Los Angeles Clippers pokonali Houston Rockets 110:95, a kolejny świetny występ zanotował DeAndre Jordan. Środkowy LAC zdobył 24 punkty i miał 20 zbiórek. Jego wynik byłby okazalszy, gdyby nie fatalna postawa na linii rzutów wolnych - 12/26.

Gospodarzom udało się zatrzymać Jamesa Hardena, najlepszego strzelca ligi. Leworęczny brodacz zdobył ledwo dziewięć punktów dla Rakiet przy skuteczności 3/12.