NBA: 8 punktów Gortata, kompromitacja Wizards

Marcin Gortat zdobył osiem punktów dla Washington Wizards, którzy przegrywając u siebie z Cleveland Cavaliers 89:127 ponieśli najdotkliwszą porażkę w obecnym sezonie.

Jacek Konsek

Marcin Gortat w pierwszym meczu po przerwie na Mecz Gwiazd niczym nie zachwycił. Na parkiecie spędził 27 minut, w czasie których trafił połowę z ośmiu prób z gry, co dało osiem punktów. Do swojego dorobku dopisał także sześć zbiórek oraz blok. Niestety po raz kolejny nie zagrał ani minuty w czwartej kwarcie, a najlepsza w jego wykonaniu była druga odsłona, w której zgromadził sześć oczek.

Czarodzieje zagrali najgorsze spotkanie w sezonie i rozczarowali komplet widzów w Verizon Center. Przegrali aż 89:127, choć były momenty kiedy przewaga Kawalerzystów osiągnęła 40 punktów! Show w stolicy zrobili sobie LeBron James i Kyrie Irving, którzy zdobyli w sumie 53 punkty.

- Jestem liderem tej drużyny i nadaje jej tempo. Narzucam agresywny styl gry i chcę, żeby reszta zespołu za mną podążała - powiedział James, który wraz z Cavaliers wygrali 15 z ostatnich 17 meczów.

- To była dewastacja - przyznał bez ogródek John Wall, który wraz z Nene Hilario zdobyli po 18 punktów dla gospodarzy. Czarodzieje mieli 1/16 za trzy, podczas gdy goście 14/33. Wizards przegrali siedem z ostatnich dziewięciu spotkań i z bilansem 33-22 zajmują 5. miejsce na Wschodzie.

Golden State Warriors przystępowali do meczu z San Antonio Spurs z bilansem 2-22 w ostatnich 24. spotkaniach. W piątek nie było jednak wątpliwości kto jest lepszy. Wojownicy prowadzeni przez niesamowitego Stephen Curry pewnie ograli mistrzów NBA 110:99 i z bilansem 43-9 nadal są najlepszą ekipą w rozgrywkach.

Curry zdobył 25 punktów i rozdał 11 asyst dla GSW. Znów popisywał się niesamowitymi zagraniami oraz efektownie kończył akcje pod koszem, jak i daleko od niego. 20 oczek dołożył drugi z liderów Klay Thompson. Gospodarze po trzech kwartach mieli już 21 punktów przewagi, w związku z czym trener gości Gregg Popovich dał odpocząć swoim liderom w czwartej odsłonie.

Tymczasem w meczu na szczycie Konferencji Wschodniej Toronto Raptors nie dało szans Atlancie Hawks. Kanadyjska drużyna pewnie ograła Jastrzębie na ich własnym terenie 105:80. Louis Williams, były gracz Hawks, okazał się bohaterem Raptors, zdobywając 26 punktów, z czego 24 rzutami za trzy punkty.

- We własnej hali nie gramy zbyt dobrze, więc chcieliśmy się zrehabilitować w tym spotkaniu - powiedział Williams, który otrzymał solidne wsparcie od DeMara DeRozana, autora 21 punktów. W szeregach Hawks tylko trzech graczy uzbierało 11 punktów. Dla Jastrzębi była to czwarta porażka w ostatnich siedmiu meczach.